Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha veszélyezett terhesként...

Ha veszélyezett terhesként elmegyek táppénzre, akkor az a bruttó fizetésem 60%-a, tudom? Akkor ez is beleszámít majd a GYED és a TGYÁS-ba? Mert 60% nagyon kevés és én még csak 10 hetes terhes vagyok.

Figyelt kérdés
2010. aug. 9. 11:07
 1/7 anonim ***** válasza:
a válaszokra kíváncsi vagyok, mert én is veszélyeztetett terhes vagyok 13 hetes, táppénzen vagyok és holnap kell megjöjjön először a fizumnak!!!
2010. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha táppénzen vagy, akkor a fizud 60%-át fogod megkapni (ha megvan az egy éves munkaviszonyod. Ha nincs, akkor 50%)


Én arra lennék kíváncsi, hogy majd a születés után a gyermek után járó GYED és TGYÁS-t mi után kapom. Bele számít-e a táppénzes időszak alatt kapott bér is?

2010. aug. 9. 11:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem , a táppénzes időszakot nem számolják bele a Tgys és Gyed-be, a tp előtti időszak átlagkeresete lesz a mérvadó.
2010. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ez biztos.
2010. aug. 9. 11:36
 5/7 A kérdező kommentje:
Sok helyen azt olvastam, hogy mégis beleszámít. hol tudom elolvasni, hogy nem számít bele?
2010. aug. 9. 11:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én is veszélyeztetett terhes voltam, 8 hetesen már itthon kellett maradnom, végig táppénzen voltam. Ha jól emlékszem, csak az első hónapban volt kevesebb a pénz, viccen kívül én utána 4-5 ezer forinttal többet is kaptam, mintha dolgoztam volna. Fix fizetésem volt, közszférában (tehát nem valami sok a bruttóm).
2010. aug. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
a gyáshoz,gyedhez ugye 365 nap kell,és a táppénzes napok oda beleszámítanak?mert én ugy tudom hogy igen.és akkor a napokhoz számolják,de a kapott összeggel nincs összefüggésben?Nekem ugy mondták hogy lehetséges hogy emiatt kevesebb lesz az összeg.de sajnos én sem tudom pontosan.
2010. aug. 10. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!