Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kirúghat a munkáltatóm, ha...

Kirúghat a munkáltatóm, ha megszakítom a fizetés nélküli szabit?

Figyelt kérdés
Március közepén lejár a gyedem,de újra terhes vagyok,ezt tudja a munkáltatóm.Hogy kapjam a táppénzt és a gyest is megszakítanám a fizetés nélküli szabit,és kivennék pár napot a szabadságomból,utána mennék táppénzre.Ez alatt kirúghat, vagy ha tud a terhességről,akkor nem?
2015. jan. 20. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Így nem rúghat ki.
2015. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2015. jan. 20. 14:04
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

nem, sajnos így nem rúghat ki.

Mondjuk nem irigylem, mert fizetheti a táppénzed harmadát, miközben a cégnek semmi haszna belőled... sokat szidja az ember a munkáltatókat, de ilyenkor azért lássuk be, igazuk van, hogy morognak.


ÉS nem, nem vagyok senki munkáltatója, csak bérszámfejtőként látom, hogy mennyire nem egyszerű a dolguk.

2015. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem rúghat ki, szerencsére.


Lehet nem egyszerű a dolguk a munkáltatónak, de ne sajnáljuk már azt, hogy egy terhes nőt nem rúghatnak ki csak úgy.

Ja, pénzügyes vagyok, és szerencsére az én munkáltatóm nem betegszik bele az ilyen "bonyolult" helyzetekbe.

2015. jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Pár kemény évet lehúztam náluk,úgy gondolom hogy jogom van arra hogy családom legyen.
2015. jan. 20. 14:11
 6/8 anonim ***** válasza:
23%
3-as bérszámfejtő! Akkor ha gyereket akarsz szülni mondj le a tgyásról, meg gyedről! Vagy utald egyenesen a főnöknek! Ja és táppénzre se menj soha, ha ennyire sajnálod a munkáltatód! Ekkora baromságot! Nem dolgoznék veled egy helyen az tuti, mindig azt néznéd hogy mivel lehet kiszúrni a kismamákkal.
2015. jan. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
65%
álljunk meg egy szóra, a tgys-sel semmi gond. De hogy párhuzamosan a két ellátás igénybe vehető, anélkül, hogy bármit tennél, igenis felesleges. Keresőképtelen az, aki a munkáját nem tudja ellátni, ő jogosult tp-re. Mivel a kismamának esze ágában nincs dolgozni, nem is beszélhetünk keresőképtelenségről... mégis tp-t kap majd a semmire...
2015. jan. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
23%

Kedves 3-as, 7-es: Bevezettek bizonyos szabályokat.

Ezzel a lehetőséggel lehet élni. Hát tegye, aki megteheti!

Most neked mi a francért fáj?

Menj el politikusnak, és szüntesd meg, hogy két ellátást vehessenek igénybe az emberek. Lehet neked nagyon nehéz, mert bérszámfejtőként belepusztulsz a munkába, de addig örülj míg van munkát, és ne más boldogulása fájjon neked.

2015. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!