Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed melleti részmunkaidős...

Gyed melleti részmunkaidős állást milyen feltételekkel lehet vállalni?

Figyelt kérdés

Kisfiammal 14 hónapja vagyok gyeden. Most lenne lehetőségem hogy otthon, részmunkaidőben dolgozhassak, viszont ezt az állást nem az a cég ajánlotta, ahonnan szülés előtt eljöttem gyed-re.

Ilyenkor hogy tudom elvállalni a részmunkaidős állást?

Fel kell mondanom először? Vagy anélkül is dolgozhatok mellékállásban?



2015. febr. 2. 13:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezt a munkáltatódtól kérdezd meg. Gyed mellett 1 éves kora után amúgy korlátlanul lehet dolgozni.
2015. febr. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Elvileg szólnod kellene a munkáltatódnak, hogy máshol fogsz dolgozni, a gyakorlatban nem veszik ezt olyan szigorúan (hacsak nem konkurenciához mész).

Nem kell felmondanod emiatt, mert 8 órás munkaviszony mellett lehet 4 órás állásod. Ha 8 órában akarnának alkalmazni, akkor kellene felmondani, mert 2 főállásod nem lehet egyszerre.

2015. febr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!