Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kapok diplomás gyed-et 1évig...

Kapok diplomás gyed-et 1évig amire megállapították hogy kapok havi nettó 54390ft-ot. Friss házasok adókedvezménye játszik?

Figyelt kérdés

Olvastam hogy van ilyen hogy friss házasok adókedvezménye, nos nekem munkabérem nincs mivel tanuló vagyok, igaz hogy most 4hónapig gyakorlaton vagyok ahol bruttó 72000ret kapok ez a pár hónap alatt.

Érdeklődnék hogy ha összeházasodok a párommal, akkor megspórolunk valamennyi összeget? Amúgy a gyerek 3 hónapos ha ez számít.


2015. febr. 16. 18:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%
Ha nincs munkabéred, akkor nem is adózol. Mire kapnál adókedvezményt?
2015. febr. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Csak a parod vehetne igenybe. De csak ha nincs gyerek. Mert az elso hazasok adokedvezmenye cserelodik a csaladi adokedvezmenyre. Ha ertheto amit irok.
2015. febr. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
azt hittem, egy felsőoktatásban tanuló legalább képes némileg értelmesen és tagoltan írni, de úgy tűnik, nem :(
2015. febr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Friss házasok kedvezménye a házasságkötés hónapjától jár addig, amíg nem születik gyerek, de max 24 hónapig.

Ez 5.000.-/hó

Családi kedvezmény 10.000.-/hó

Ezt szja-ból lehet igénybe venni(illetve járulékokból).

2015. febr. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

A szakmai gyakorlati juttatásomból ami a 72000ft, abból vonnak le SZJA-t úgy tudom, akkor miért nem lehet igénybe vennem a családi adókedvezményt?

Még 1 kérdés :)

A diplomás gyed bruttó 71050ft, de akkor milyen járulékok jönnek le hogy a nettója csak 54390ft?

Előre is köszönöm a válaszokat!

2015. febr. 16. 19:19
 6/11 anonim ***** válasza:
71%

gyedből SZJA-t és nyugdíjjárulékot vonnak.

Ki mondta, hogy nem lehet családi kedvezményt érvényesíteni a fizetésedből?

2015. febr. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Akkor is lehet érvényesíteni a családi adókedvezményt ha nem vagyunk a párommal összeházasodva?
2015. febr. 16. 19:45
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Ha megszületett a pici és elismerte az apaságot, akkor igen, ő is kérheti.

A magzati kedvezményt meg csak az anya igényelheti, ha nem házasok apukával (és persze van miből)

2015. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Vilcsianyuja ***** válasza:

Ha jól számolom, a gyed-edből 11.368,- Ft szja-t vonnak, tehát te magad is igénybe veheted az egy gyerek után járó 10.000,- Ft/hó családi kedvezményt. Az OEP-nek kell nyilatkozni róla. Érvényesíthetnéd a gyakorlati helyeden kapott béredből is, de az csak 4 hónap, a gyedet tovább kapod, így csak egyszer kellene nyilatkozni. Amit eddig nem vettél igénybe év közben, majd jövőre az adóbevallásban visszaigényelheted.

A párodat ki is lehet hagyni, akkor kellene bevonni, ha nem tudnád teljes mértékben igénybe venni a kedvezményt.

2015. febr. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2015. febr. 17. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!