Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 4 órás bejeletnett jogviszony...

4 órás bejeletnett jogviszony után (ha folyamatos volt) mennyi CSED jár?

Figyelt kérdés
van itt valaki aki igy dolgozott? mennyi most az a pénz amit kap? kb? fontos lenne. köszönöm.

2015. febr. 17. 21:26
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
ja, minimálbéres bejelentésre gondoltam
2015. febr. 17. 21:27
 2/11 anonim ***** válasza:
4 órás minimálbér? mert 4 órásért akár 200E-t is kaphatsz. de a 4 órás minimálbér után a gyed épp kicsivel kevesebb mint a gyes. talán a tgyás több. fizud 70%a egyébként
2015. febr. 17. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

már csed van. irtam fentebb kommentben hogy igen, minimál bér. de a 4 órás minimálbér nettója az jó esetben valami 4o.ooo ft lehet, akkor annak a 7o%-a 28ooo.


azért nem tudom hogy mennyi a nettója, mert ez csak bejelentés volt, nem igy fizettek.


most akkor a bruttónak vagy a nettónak kell venni a 7o%át?


jól számolom, valami 28ooo ft lehet ami jár terhesség esetén 4 órás minimálbéres bejelentés után? mert akkor az lóf.sz

2015. febr. 17. 21:49
 4/11 anonim ***** válasza:

A bruttó kereset 70%-a de ez is bruttó.

csednél csak szja-t vonnak (16%),

gyednél szja-t és nyugdíjjárulékot (16 és 10 %)


Lehet, jobban jársz a gyessel.

Mikor szülsz?

2015. febr. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

miért? létezik még gyed? azt hittem az egészet leváltotta ez a csed. jó lenne ha irna valaki, aki ebben a cipőben jár, és megmondaná mennyit kapnak 4 óra minimálbér után.


elvesztettem a munkámat, lehet állaptotos vagyok, ezért számolgatok, hogy most mi legyen. tesómhoz elmehetnék 4 órában, de van kilátásban egy 8 órás munka is, ugyanakkor lehet nem is megyek sehova dolgozni, ha a semmi után 28ooo ft jár, és a 4 órás munka után se sokkal több. érted a dilemmát?

2015. febr. 17. 22:17
 6/11 A kérdező kommentje:
a lényeg annyi, hogy igy hogy lehet terhes vagyok, örülök ha találok munkát, de ha találok is, szerintem csak olyat ahova minimálbérres bejelentéssel vesznek fel.
2015. febr. 17. 22:19
 7/11 anonim ***** válasza:

aha. szóval nem, nem váltotta le a csed, csak a neve változott, eddig tgyás volt, most csed. ez ugye fél évig, majd jön a gyed, ami 2 éves koráig.

szerintem ezért nem éri meg csalni, nekem is 28E körülire jön ki a csed, de a gyed már csak 24E vagy 25E. ezért nem éri meg 9 hónapig fizetni, hogy majd az alanyi jogon járó gyest igényeld meg. ráadásul még az adókedvezményt se tudod kihasználni :(

2015. febr. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Jobban jársz a gyessel, 25650 Ft 3 évig, ha nem emelik és nincs macera. Nem kapnál többet 4 órásra sem. Max. 1-2 ezer forinttal.

Csed (régi nevén tgyás), 168 napig jár. Ez után kell gyedet igényelni, ami max. a gyerek 2 éves koráig jár.

2015. febr. 18. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szoval ha nem jelent be a tesom, es nincs hogviszonyom szulesig, jobban jarok? Alanyi jogon 3 evig fogom kapni a 25ezret?
2015. febr. 19. 09:53
 10/11 A kérdező kommentje:
*jogviszonyom. (Bocs csak a mobilon elutottem)
2015. febr. 19. 09:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!