Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megszakítom a fizu nélküli...

Ha megszakítom a fizu nélküli szabimat, kiveszem a szabikat mert táppénzre szeretnék menni kistesó érkezése miatt, megírom a kérvényt, a gyedemet a munkáltató nem szakíthatja meg, az megy folyamatosan?

Figyelt kérdés
Voltam bent a cégnél jeleztem,hogy meg szeretném szakítani a fizu nélküli szabimat,kivenni a felgyűlt szabikat majd táppénzre mennék mivel jönn a kistesó! Az mondták írjak egy kérvényt a HR vezetőnek és elbírálják! Attól félek ha táppénzre vesznek akkor nem fogják folyósítani a gyedet! Ezt is kérni kell,hogy a gyed folyósítását kérem vagy autómatikus lesz! mert nálunk még nem ment igy senki táppénzre!

2015. febr. 21. 13:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
gyed extra miatt ha elmúlt 1 éves a kicsi, akkor nem szakítják meg. viszont 1 napra(legalább) vissza kell menned papíron és akkor kirúghatnak. erre figyelj!
2015. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
persze tudom ,ezt a kérvényben írásban is tudatom,hogy várandós vagyok,mert elvileg már szóban nem elég közölni írásban kell!!!
2015. febr. 21. 13:21
 3/17 anonim ***** válasza:

Épp ellenkezőleg most már nem kell írásban bejelenteni sem, ha terhes vagy védett vagy (de persze jobb az írásbeli :)) nem rúghat ki hiába szakítod meg a fizu nélküli szabidat.

Első, a kirúgás akkor lehetne ha nem lenne terhes, ne vezesd félre a kérdezőt.

Kérdező annyi lehet hogy kérik tölts majd ki a gyed továbbfolyósítási kérelmet is. Oep honlapján megvan. De a folyósítás nem szakad ezzel meg.

Egyébként ha megírod, hogy megszakítod a fizu nélküli szabidat és kéred a szabik kivételét a cégnek nincs joga felülbírálni, mindenképp el kell fogadnia és te 1 nap szabi után már mehetsz is tp-re.

2015. febr. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!
2015. febr. 21. 14:19
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen, én most megyek vissza, alá kellett írnom egy továbbfolyósítási kérelmet.
2015. febr. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó leírnád nekem,hogy hogy intézted el a dolgokat..ilyenekre gondolok,hogy kérelem..ebben mit írtál..?30 nappit kell számolni a kérelem jóváhagyásához a bedástol kezdve?előre is köszönöm a válaszodat
2015. febr. 21. 21:15
 7/17 anonim válasza:

A szabit nem is lenne muszáj kivenned, ha megszünteted a fizetés nélküli szabit, másnap elmehetsz táppénzre. Gyed továbbfolyósításos kérelem sem kell, mivel eddig is kaptad, nem szüntetted meg, nincs mit továbbfolyósítani, hiszen kapod folyamatosan.

OEP honlapjáról..:


Gyermekgondozási díj továbbfolyósítása munkavégzés mellett


Abban az esetben, ha a szülő a gyermek első életévének betöltését megelőzően, a munkába állása miatt lemondott a gyermekgondozási díj folyósításáról, a gyermek első életévének betöltése után munkavégzés mellett a gyermekgondozási díjra való jogosultság még hátralévő időtartamára írásban kérhető az ellátás továbbfolyósítását.

A gyermekgondozási díjat a jogosultsági időből még hátralevő időtartamra, a korábban megállapított összegben lehet továbbfolyósítani.


A gyermekgondozási díj továbbfolyósítását írásban kell kérni, automatikusan nem kerül továbbfolyósításra az ellátás. Ezen kérelmet a „Kérelem gyermekgondozási díj továbbfolyósítására” elnevezésű nyomtatványon is be lehet nyújtani.


A továbbfolyósítás iránti kérelmet ahhoz a folyósító szervhez kell benyújtani, ahol – a folyósítás szünetelését megelőzően – legutoljára folyósították a gyed-et, azaz vagy a fővárosi/megyei kormányhivatal egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervéhez, vagy a foglalkoztatónál működő társadalombiztosítási kifizetőhelyhez.


Ha a szülő időközben munkáltatót váltott, és a jelenlegi foglalkoztatója társadalombiztosítási kifizetőhelyet működtet, akkor a kérelmét a jelenlegi foglalkoztatójánál lévő kifizetőhelyhez kell benyújtania. Abban az esetben, ha a jelenlegi munkáltatójánál nem működik kifizetőhely, a kérelmét a jelenlegi munkáltatója székhelye szerint illetékes egészségbiztosítási pénztári szakigazgatási szervhez kell benyújtani.


Amennyiben a szülőnek rendelkezésére áll, a kérelemhez csatolni kell:


a gyermekgondozási díj megállapításáról szóló határozat másolatát.

a gyermekgondozási segély folyósításának megszüntetéséről szóló határozat másolatát.

2015. febr. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Csak egy nyomtatványt kellett kitöltenem (nevek, taj számok, adószám), a munkahelyemen adták és ők is intézik. Azt mondták nem lesz szünet a folyósításban. Bocs, ha nem tudtam segíteni.
2015. febr. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kérvényt sem kellett irnod?szóltál,hogy,jönn a tesó megakarod szakítani a fiz.nélküli szabidat,kivenned a felgyültett és utána táppénz?mondjuk mert nálunk cégnél nem is tudták,hogy igy lehet!!!milyen nyomtatványt kellett kitöltened?nekem egyből azzal kezdték,hogy irjak levelet a hr-re és majd elbírálják!!!
2015. febr. 22. 17:30
 10/17 anonim ***** válasza:

Kérdező, mivel te most fizu nélküli szabin vagy KELL írnod egy kérelmet a fizu nélküli szabi megszakításáról (de mint írtam ezt a munkáltatónak el kell fogadnia, nem utasíthatja vissza) és legalább 1 nap szabit ki kell szintén venned, hogy visszakerülj állományba vagyis legyen "keresőtevékenységed". Ellenkező esetben, tehát ha nem szakítod meg a fizu nélküli szabidat és nem veszel ki legalább 1 nap szabid csak tp-t vagy csak gyedet kaphatsz a kettő együtt nem jár. Amit a 7-es belinkelt az csak azokra vonatkozik akik a gyerek 1 éves kora előtt visszamentek dolgozni, vagy még a hatálybalépés előtt.

A továbbfolyósítási kérelem munkahelyenként változó, hogy kérik vagy sem, általában igen, ilyen esetekben is.

2015. febr. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!