Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha megszakítom a fizu nélküli...

Ha megszakítom a fizu nélküli szabimat, kiveszem a szabikat mert táppénzre szeretnék menni kistesó érkezése miatt, megírom a kérvényt, a gyedemet a munkáltató nem szakíthatja meg, az megy folyamatosan?

Figyelt kérdés
Voltam bent a cégnél jeleztem,hogy meg szeretném szakítani a fizu nélküli szabimat,kivenni a felgyűlt szabikat majd táppénzre mennék mivel jönn a kistesó! Az mondták írjak egy kérvényt a HR vezetőnek és elbírálják! Attól félek ha táppénzre vesznek akkor nem fogják folyósítani a gyedet! Ezt is kérni kell,hogy a gyed folyósítását kérem vagy autómatikus lesz! mert nálunk még nem ment igy senki táppénzre!

2015. febr. 21. 13:15
1 2
 11/17 anonim válasza:
Azzal, hogy kéri a fizetés nélküli szabijának a megszüntetését, már munkaképes állapotba kerül, és mivel táppénzt igényel, mentesül a munkavégzés alól. Felesleges azt az egy nap szabit is kivennie.
2015. febr. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem a munkaképes állapot a lényeg, hanem hogy tp-re csak keresőtevékenységből mehet, ahhoz pedig kell az egy nap szabi. De nyugodtan kérdezz meg a munkajogászt. Ha nincs keresőtevékenység, akkor is mehet tp-re, de nem fogja kapni a gyedet mellette. Vagy esetleg egy ellenőrzéskor majd visszafizettetik vele, ha mégis felveszi. Nem véletlen, hogy minden kismama 1 vagy több nap szabit is kivesz mielőtt tp-re megy. Nekem is ezért kellett (ill. nekem az alap miatt is, de az már más ügy).
2015. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
Akkor nem kapná a Gyedet, ha a fiz.nélküli nem lenne megszüntetve, mert akkor kellene a 2 ellátás közül választania. De mivel lehet dolgozni a Gyed mellett, nincs fiz.nélküli, másnap elmehet táppénzre. Az OEP-nél mondták, hogy nem kell munkába állni, és szabit sem kell kivenni.
2015. febr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Amúgy az oepnál mindenkinek mást mondanak,volt itt egy kérdező fent ő is isgy akar elmenni tp-re és azt mondták neki az oep-ban,hogy csak annyi táppénzt kap amennyi napot dolgozot,bár ugye ezt mind annyian tudjuk még nem oep dolgozo is,hogy ez nem igy van,nevetségess..
2015. febr. 23. 10:34
 15/17 A kérdező kommentje:
NOs akkor megirom a papírt,hogy lemondom a fizu.nélküli szabimatezzel egyidejüleg kivenném a felgyült szabikat,azt mondták,hogy erre a papirra nyugoidtan ráirhatom,hogy állapotos vagyok,hogy biztos legyen a védetség.jövőhét hétfőn adom be a papirt,és oonantol 30. napot kell ráirni?vagy nem kell dátum???pl.:március 2.án adom be a paprt onnan 30.nap az ápr.7-ke
2015. febr. 23. 10:40
 16/17 anonim válasza:

Alapvetően mindenki annyi nap táppénzre jogosult, amennyi a folyamatos biztosításban eltöltött ideje, "amennyit dolgozott". A folyamatos biztosítás azt jelenti, hogy nincs 30 nap megszakítás, tehát amikor nem dolgozol, de ebbe nem számít be, ha a gyerekkel vagy otthon THGY-n, GYED-en, stb.


Mi ez a 30 nap?

2015. febr. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
A30 nap az az,hogy 30 nappal előtte kell bejelenteni a cégnél a munkába állási szándékodat.
2015. febr. 23. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!