Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Letezik ilyen tamogatas? Hol...

Letezik ilyen tamogatas? Hol lehet utanajarni?

Figyelt kérdés

Adott egy csalad: 4 kicsi gyermek, anyuka, apuka agyverzes utan. Melyszegenysegbe kerultek, mert apuka nem tud dolgozni.

A ket nagyobb gyermek: szeptemberben megy elsobe es harmadikba.

Letezik valami tamogatas, osztondij, ami abban segit nekik, hogy a jovo tanevre megvegyek a szukseges iskolai szereket, ruhakat.

Ha van ilyen, hol tudunk utanajarni? Koszi, ha segitetek.

( Bocsanat, nincs ekezetem. )



2015. febr. 24. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyuka se tud dolgozni?

Hát, családsegítőben lehet érdeklődni, különböző segélyszervezeteknél v. RTL Klub.

2015. febr. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A helyi önkormányzatnál mindenképp érdemes érdeklődni, más konkrét támogatás tudtommal nincs. Van még egy lehetőség, a GYET, azaz gyermeknevelési támogatás, erről itt olvashatsz:

[link]

[link]

2015. febr. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Gondolom a GYET-et igénybe veszik és a 4 gyerekre járó családi pótlékot is. Nem hiszem, hogy nem vennék igénybe.

Tényleg, mutassák meg magukat a tévében, mostanában sokan csinálják és jól járnak, mert a végén több mindenük lesz, mint a dolgozó családoknak.

Vannak ilyen ingyen adok oldalak is, ha jól tudom, Facebook csoportok. Csak be kell írni a keresőbe. Google, Bing és társai..

2015. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg van ilyen adok-kapok oldal, ez pl.:

[link]

2015. febr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tv? Az azert fura lenne. Anyuka apolja apukat meg a gyerekeket. Ketto tartos beteg, gondozast igenyelnek. Csaladi, gyermekvedelmi van, meg a gyes. De ennyi.
2015. febr. 24. 21:40
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
A gyermekvédelmi nem ugyanaz, mint a gyermeknevelési támogatás, azért utána kellene nézni, hátha még azt is meg tudná igényelni az anyuka.
2015. febr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Ha már születik egy tartós beteg gyerekem, nem vállalok be mellé több gyereket, max. egyet, de ha ő is tartós beteg lenne, akkor ott húznám meg a határt.

Apát gondolom leszázalékolják v. még táppénzt is kap nem?

Gyerekek oviba, suliba, beteg gyerekek speciális oviba és suliba és lehet dolgozni anyukának, akár napi 4 óra munka is segíthet a jövedelmetekben, ha nem sokat.

Van olyan ismerősöm, aki súlyos autista gyerekét minden nap autóval hordta suliba, majd részmunkaidőben ment dolgozni.

2015. febr. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Annak, aki lepontozta a válaszomat:

gyermekvédelmi kedvezmény:

[link]

gyermeknevelési támogatás, azaz "főállású anyasági támogatás" igénybevétele:

[link]

Akkor mi a nem hasznos válasz ezen? Teljesen más a kettő. Én legalább utánanéztem és beírtam, mint még egy lehetőség, hátha segíthetnék vele a kérdezőnek!

2015. febr. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!