Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi jár? A kérdés az, hogy...

Mi jár? A kérdés az, hogy milyen ellátást kapnék a 3. gyerek után, ha 2015 végén vagy 2016 elején megszületne.

Figyelt kérdés
Van egy 6 éves gyermekem és egy 2,5 hónapos.2013.12.18-tól volt folyamatos munkaviszonyom. Táppénzen voltam 2014. 06.16-tól,2014.11.28-ig, ezután igényeltem meg a Tgyást, amit meg is állapítottak 2015. 05.15-ig. Apukával úgy gondoltuk, hogy ő megy GYedre és én Tgyás után jogosult lennék munkanélkülire, a munkaviszonyom 2015. 02.16 szűnt meg.
2015. márc. 2. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Mivel munkaviszonyod már nincs,éa addigra már álláskeresői is le fog járni,így csak a gyes járna.Ha apukának magas a fizetése,akkor 3 gyerekre már elég szépen kapnátok adókedvezményt.
2015. márc. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
gyest....
2015. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
és ha apuka menne a 3. gyerekkel is gyedre akkor két gyerek után kapnánk ellátást külön külön?
2015. márc. 2. 12:38
 4/21 anonim válasza:
62%
Azt, hogy jövőre mi lesz, sztem senki sem tudja...
2015. márc. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%

apuka majd a gyerek 1 éves kora után tud elmenni munka mellett.

vagy úgy gondoljátok, hogy otthon ültök mindketten?

2015. márc. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Igen úgy gondoltam! Semmi közöd hozzá, hogy hol ülök! Csak mindenki ilyen lenne mint én és a férjem akkor nem itt tartana Magyarország. Meg se fordult a fejedbe te gy...r, hogy akkor én megyek dolgozni?
2015. márc. 2. 13:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

???? vegyél vissza, te kérdeztél... én meg megpróbáltam válaszolni csak ahhoz tudni kéne a részleteket.


és ne, ne legyen ilyen az ország, akik sorra szülik a gyerekeket kamu bejelentett munkával, hogy aztán lehúzzák az én adómat!

2015. márc. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Én kérdeztem, igen de az utolsó mondatodat te se a legkörültekintőbben választottad meg. Egyébként biztos lehetsz benne, hogy én foglak lehúzni. Gondoltam ha már jár, valamint diplomások és dolgozok vagyunk mind a ketten akkor használjuk már ki mi is maximálisan ami jár ne csak az alja retek.
2015. márc. 2. 14:03
 9/21 A kérdező kommentje:
Miért is a te adódat húzom én? Ha volt bejelentet munkám valamint a férjemnek is akkor járulékot is fizettek/nek utánunk, nem igaz? Akkor miről beszélsz?
2015. márc. 2. 14:11
 10/21 A kérdező kommentje:
Elnézést mindenkitől de kinyílik a bicska a zsebemben az ócsárolástól. Tehát gyes, vagy ha apuka marad otthon mind a kettővel akkor talán gyed mind a kettőre. És üzenem annak aki csak oltani tud, hogy örülök neki, hogy annyi a jövedelme, hogy tök mindegy milyen ellátást kap. Már az is baj ha gyereket vállal az ember és szeretne belőle a legjobban kijönni nem pedig más nyakára szorulni.
2015. márc. 2. 14:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!