Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák! Ha februártól gyesen...

Anyukák! Ha februártól gyesen vagyok, akkor ha idén születne meg a második gyerek, mi alapján számolják majd az ellátásaimat? És ha jövőre születik?

Figyelt kérdés
Ha teherbe sikerül esnem,mi a menete a dolgoknak? 3 éves koráig fizetés nélküli szabin vagyok,és nem tudom,kinek mit kell jelezni,illetve hányadik héttől érdemes jelezni a terhességet?

2015. márc. 3. 22:03
 1/5 A kérdező kommentje:
És még azt nem értem,hogy most Gyes alatt a férjem már nem tud adókedvezményt érvényesíteni, de ha megfoganna a második gyermek,akkor rá a 90.nap után lehetne igénybevenni? És a nagyobbik gyerekre mikor fogunk tudni újra érvényesíteni adókedvezményt?Ha lejár a Gyes? A Gyes akkor is jár a nagy után,ha táppént kapok majd?
2015. márc. 3. 22:11
 2/5 anonim ***** válasza:
Az adókedvezmény tudja a férjed érvényesíteni.
2015. márc. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapban a szerződés szerinti béred lesz az alap, DE sok minden függ attól, hogy valóban mikor születne a baba, tervezel-e visszamenni dolgozni, tp-re menni stb.

Azt nem értem a férjed miért ne tudná már most érvényesíteni az adókedvezményt a mostani gyerkőcötökre. Nincs jelenleg munkája? Ha van akkor simán igénybe veheti az adókedvezményt, ill. ha betöltöd a 90. napot akkor az után is igényelni tudja.

2015. márc. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Adókedvezmény nem jár gyes alatt a 2 éves gyerekemre. Ha terhes lennék,nem mennék vissza dolgozni,mivel a gyerekemet nem tudom,hova tenni,1-2 hónapra már nem adnám bölcsödébe,és oviba meg nem biztos,hogy 2,5 évesen szeretném beadni,pláne,hogy ha esetleg összejönne a kistesó..akkor még maradna itthon velünk.
2015. márc. 4. 12:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Már miért ne járna gyes alatt adókedvezmény a gyerekre???? Még mindig nem értem. Az addig oké, hogy te nem tudod igénybe venni, mert gyesből nincs adó, de a férjed igénybe tudná venni, vagy jövő évben adóbevalláskor egyösszegben visszaigénylitek.
2015. márc. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!