Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hány biztosított napnak kell...

Hány biztosított napnak kell lenni az elmúlt 2 évben, hogy 2 évig járjon a GYED?

Figyelt kérdés
2 év kell, hogy legyen? Jelenleg 1 év 6 hónapom van, de 2 éven bel munkahelyet váltottam. ( ott előtte is dolgoztam de úgy tudom, hogyha a baba augusztusban születik, akkor csak 2013 augusztusig nézik visszamenőleg előtte már nem) jól tudom? A terhességi táppénz beleszámítana? 17 hetes kismama
2015. márc. 5. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
562 napnak kell lennie.
2015. márc. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha augusztusban szülsz, akkor valóban 2013 aug.-2015.aug. között nézik, hogy mennyi biztosított napod van. Ahogy az első is írja, 562 nap kell, jó másfél év.
2015. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
attól is függ, mikortól kéred a csedet. Ha a szülés napjától, akkor kevesebb lesz a gyed, mintha 28 nappal korábban...
2015. márc. 5. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy járjon, 365 nap kell, hogy megkapd a maximális ideig (2 éves korig) úgy 562 nap. A váltás nem probléma, az a lényeg, hogy összességében meglegyen. A táppénz ideje beleszámít, de az összeg kiszámításánál nem veszik figyelembe. Neked meglesz bőven.
2015. márc. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A csedet 28 nappal előbb fogom igénybe venni. És kb 125 bruttóra mennyi GYED jár majd? Azért írtam kb mert a 2 munkahelyemen más volt a bruttóm.
2015. márc. 5. 21:30
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]



(megkérdezhetem hogy a csed-et miért kell előbb igénybe venni, hogy magasabb legyen a gyed? vagy ez csak kérdezőre vonatkozik?)

2015. márc. 5. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem magasabb lesz, hanem a gyed napjainak száma függ attól, mikortól kéri a csedet. Ha előbb kéri, annyival több lesz napokban a gyed, hiszen akkor az is előbb kezdődik, több nap telik el két éves korig.
2015. márc. 6. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Csak az új munkahelyen elért jövedelmed fog számítani, ha itt meglesz 180 bérezett napod (igénylés időpontját megelőző harmadik hónaptól)akkor annak átlagát fogják nézni, ha nincs 180 csak 120 akkor annak az átlagát, ha egyik sincs akkor szerződés szerinti béred lesz az alap vagy a tényleges jövedelmed.
2015. márc. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!