Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Június 13-ra vagyok kiírva....

Június 13-ra vagyok kiírva. El kell mennem táppénzre április 1-től. Ilyenkor hogy fognak számolni tgyást?

Figyelt kérdés
A 180 napot amikor számolják, akkor a táppénzes napokat is számolják,v agy ameddig dolgoztam? mert olvastam, hogy nem előző éves jövdelemet veszik alapul, hanem az utolsó 180 napot. A táppénzből is lehet a családi adókevezményt érvényesíteni? Az hogy jön, ha 200 bruttót keresek havonta és 3 gyerek után tudom érvényesíteni? köszönöm
2015. márc. 9. 12:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Először is a táppénzt és csedet gyedet ugyanúgy számolják: jogosultság első napjától visszaszámított 3. hónap utolsó napjától visszafelé 180 bérezett napot néznek. Ennek átlaga lesz az alapod.

Ellátás nem lehet ellátás alapja, tehát táppénz nem számít a csed gyed számításnál.


A táppénzből is lehet családi kedvezményt érvényesíteni, hisz abból is vonnak SZJA-t.


200.000 Ft bruttó jövedelemnél nem tudod kihasználni az összes kedvezményt, hisz 99.000 Ft vehető igénybe 3 gyerekre. Te 197.000 Ft-ot kapsz mint jövedelem, (32.000 SZJA, 20.000 Nyugdíjjárulék, 14.000 ft egészségügyi bizt. járulék). Tehát pont 2 "gyerekre valót" azaz 66.000 Ft-ot tudsz érvényesíteni. Férjed tudja a maradék 33.000 Ft-ot esetleg.

2015. márc. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen Ő érvényesíti a többit. Pontosan így csináljuk. De a táppénzt azt hol tudom kiszámolni, hogy mennyi lesz a családi adókedvezménnyel? Mert a béremet kapom, azt tudom, hogy most megkapom a 197000 Ft-ot. De táppénz alatt ennek a 60%-át?
2015. márc. 9. 12:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Táppénz: az igénylés napjától visszafele a 3. hónaptól nézik van-e 180 v. 120 bérezett nap és annak az átlaga lesz a 60% bruttó táppénzed.
2015. márc. 9. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm, akkor végül is a 200000 bruttó lesz az alap. Az annyira nem lesz vészes akkor.
2015. márc. 9. 12:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen kb a 200e bruttód lesz az alap. Számítási időszak napjai miatt mondom, hogy kb.

Tp esetén ez azt jelenti, hogy kb 4000 Ft lesz a napi átlagod,amit ugye meg is fogsz kapni, mert csak szja-t vonnak belőle. Ez egy 30 napos hónapban kb 19 ezer forint.

Csednél kb szintén a 200 lesz az alapod, ami napi kb 4.600 Ft-ra jön ki, amit szintén kézhez kapsz mivel szja+nyj nem fog levonásra kerülni a kedvezmény miatt (ez 30 napos hónapban kb 36 ezer ft). Tehát mindenképp a férjeddel megosztva tudjátok csak érvényesíteni.

2015. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!