Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Így mit fogok kapni? és mennyit?

Így mit fogok kapni? és mennyit?

Figyelt kérdés

Fél éve diplomáztam. Fősuli mellett 1 évig dolgoztam bejelentett részmunkaidőben (havi 60óra). Most lassan fél éve Ausztriában dolgozom bejelentetten teljes állásban. Szeretnénk már babát, de a párom azt mondja, várjuk meg, míg meglesz az 1 év kinti munkaviszony. Mit kapnék, ha most vállalnánk babát, és mit kapnánk akkor, ha várnánk még egy fél évet vagy 1 évet?

Ha teherbe esek, valószínűleg kiírnak veszélyzetetett terhesnek vagy azonnal elküldenek táppénzre, mert kórházban dolgozom, sok a fertőzés, emelés.

Köszönöm!


2015. márc. 10. 17:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Parod nagyon okos, szivesen lecsapnam a kezedrol :)
2015. márc. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nana, nem adom :) Ezek szerint tényleg meg kell várni az 1 éves munkaviszonyt?
2015. márc. 10. 17:23
 3/9 anonim ***** válasza:

kint adózol?

kint szülsz?

akkor a kinti törvények vonatkoznak rád, nézz utána.


itthon nem számítják bele, csak az időbe

2015. márc. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kint adózok, de hogy hol szülök, az még nem tudom. A határtól 15km-re lakunk, itt is van kórház. De talán jobb lenne kint.
2015. márc. 10. 17:29
 5/9 anonim ***** válasza:
Kint nézz utána, azok vonatkoznak rád.
2015. márc. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azon gondolkozzatok el, hogy kint akartok szülni, és élni, vagy itthon. Mert ha Ausztriában, akkor az ottani törvényeknek nézzetek utána. Ha itthon, akkor tényleg jobb ha megvárjátok az 1 évet, viszont ahhoz, hogy járjon itthonról juttatás, a szüléskor magyarországi bejelentett állásodnak kell lennie. A kinti munkaviszony beleszámít, de csak a jogosultsági időbe.
2015. márc. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Élni mindenképpen itthon szeretnénk. A párom itthon is dolgozik. Szülni ott fogok, ahol kedvezőbb. Esetleg tudja valaki, hogy hol lehet ezeknek utána nézni?
2015. márc. 10. 20:53
 8/9 anonim ***** válasza:
Várd meg az 1 évet és akkor kintről megkapod a családit és a gyert is. A családit havonta utalják az olyan 110-130 euró. A gyes összege az attól függ hogy nány hónapra mész el ha 15re akkor 850 körül van ha 24 hónapra akkor 700, ha 30 hóra akkor 600-650 ezró. Ezt van hogy előre kifizetik.
2015. márc. 11. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8as vagyok. És az tök mindegy hogy hol szülsz a lényeg hogy legyen meg az 1 év FOLYAMATOS munkaviszony.
2015. márc. 11. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!