Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha a harmadik babára én...

Ha a harmadik babára én igényeltem a családi adókedvezmény, (januárba született) kb. mennyit fogok kapni?

Figyelt kérdés
A másik kettőre a férjem igényelte, állítólag így jobban ki lehet használni. Nem tudom nem értek hozzá, nem emiatt szültem.

2015. márc. 4. 09:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Jaj az lemaradt, hogy a Tgyás-ról van szó :)
2015. márc. 4. 09:15
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha 3 gyereketek van, akkor összesen 99.000 Ft-ot igényelhettek havonta családi kedvezményt.

Ezt úgy osszátok meg, ahogy akarjátok.

Tehát gyerekenként 33.000 Ft-ot.

2015. márc. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi is úgy csináltuk, hogy 2 gyerekre a párom, 1 gyerekre én igényeltem meg a cs.adókedvezményt. Én megkaptam a bruttó tgyásom, most megkapom a bruttó gyedem.
2015. márc. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a tgyásból az adó levonásod nem haladja meg a 33 ezer Ft-ot, akkor te is megkapod a bruttó tgyásod. Gyednél pedig az adó és nyugdíjjárulék levonás, ha nem haladja meg a 33 ezer Ft-ot, akkor a gyednél is megkapod a bruttót.
2015. márc. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az hogy hogyan éri meg jobban az fizetés függő, lehet, hogy ilyen sima gyerekmegosztással is ki tudod használni, de lehet, hogy összeget kell megosztani.

Ahhoz, hogy a tgyásnál ki tudd használni a teljes kedvezményt (33 ezer ft), ahhoz 206250Ft-ot kell kapnod. Viszont gyednél semmiképp nem fogod tudni kihasználni, mert ugye az maximalizálva van 147 ezer forintban, ott ha a max gyeded kapod, akkor 23.250 ft-ot tudsz csak kihasználni. Viszont ha a párod jól keresed jövő évi adóbevalláskor a különbözetet lehet ő vissza tudja igényelni.

Ha esetleg megadsz bruttó béreket (ill. neked mennnyi a tgyás alapod, vagy a napi alapod), akkor meg tudom mondani melyik verzió lenne a legjobb.

2015. márc. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha max. gyedet kapsz, akkor a havi levonásod 5220 Ft lesz, ha a 147 ezerrel számolok. Ennyi nyugdíjjárulékot vonnak 14700 Ft helyett, tehát ha a bruttó gyeded 147 ezer Ft, akkor kézbe 141 ezer körül kapsz. Mivel a cs. adókedvezményt a járulékokból is igénybe veheted.

De, valóban, ha leírod a bruttód, akkor könnyebben lehet segíteni.

2015. márc. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most jutottam a géphez. :) A bruttóm 101500 ft volt.
2015. márc. 5. 10:42
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez a fizud volt? Akkor sajnos nem tudod kihasználni teljesen.Ha a fizud akkor kb ugye a tgyásod/cseded bruttó 71 ezer körül lenne, amit ugye ha te veszed igénybe a kedvezményt meg is kapnád, viszont amit ki tudnál használni adókedvezmény az "csak" 11ezer forint.

Ha ennyi a tgyásod akkor kb 16 ezer forint amit ki tudsz használni.

Nem tudom a férjednek mennyi a bére ha van bruttó 300000 akkor ő teljesen ki tudná használni.

Ha pontos adatokat írsz meg tudom mondani ki tudjátok-e teljesen használni, ill. hogyan lehetne a leginkább kihasználni.

2015. márc. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!