Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015. április 3-án lejár a...

Szilvia Beatrix kérdése:

2015. április 3-án lejár a gyes-em. Mit érdemes ezután igénybe venni és hogyan: szabadságot vagy táppénzt? Mennyi szabadságra számíthatok? A csed-et, gyed-et így mi szerint számítanák, mennyi lehetne az összegük? Köszönöm!

Figyelt kérdés
Közalkalmazott vagyok, 2001 szeptemberében kezdtem dolgozni a közoktatásban (1977 októberében születtem). Kisfiam 2012. április 3-án született. Ezt megelőzően 2011. október 4-től táppénzen (ekkor garantált illetményem 154.400.- volt), a kicsi születését követően tgyás-on (2014. szept. 17-ig), azt követően gyed-en (2015. április 3-ig), majd gyes-en voltam/vagyok: a gyes 2015. április 3-án jár le (ekkorra kérnem kellett a fizetési nélküli szabadságot a munkáltatómtól). A fizetésemet eközben többször emelték-különböző okokból.

2015. márc. 15. 07:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem ezt így nem lehet kiszámolni kellene hozzá pár adat is

Csedre meg hogyan mehetnèl mikor most mennèl vissza dolgozni ?

Tudtommal az a tgyás volt ugye már ami az elnevezèst illeti ès ez a baba 6 hós koráig van! Kicsit kusza számomra a kèrdèsed!!

2015. márc. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gondolom újra terhes vagy. Ha igen már rég kérhetted volna a fizu nélküli szabadság megszüntetését és kaphattad volna együtt a gyes +tp/bért. Nem tudom mikorra vagy kiirva ez fontos lenne, persze ha szabit veszel ki az jobb hisz a teljes béred kapod, de ha nem veszed ki akkor is a szerz. Szerinti bér lesz az alapod.
2015. márc. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves Első! Bocs, igazad van, tényleg zavaros a kérdés!A kedves második válaszolónak igaza van, most várom a második babát, csak lemaradt a kiegészítésből az utolsó mondat. Június 23-ra vagyok kiírva. Sajnos nagyon későn kezdtem utánaolvasni a dolgoknak, tök süket-vak vagyok a pénzügyekhez.Tényleg a szerződés szerinti bérem lesz az alap? Mert az eddig olvasottakból azt gondoltam, nem, mivel nem mentem vissza dolgozni, hanem gyed-en, gyes-en voltam. Köszönöm eddigi válaszaitokat, ha a kiegészítés tükrében tudtok még nekem valami okosat javasolni, nagyon megköszönöm.
2015. márc. 15. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!