Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Van egy 1 éves babám. Gyeden...

Van egy 1 éves babám. Gyeden vagyok vele. Szeretnénk kitesot neki. Utána mi jár?

Figyelt kérdés

Terhesség alatt mit kapok?

Ilyenkor hogy van ez?

Tgyás jár majd?

Ti kaptok amúgy papírt arról h mennyit kaptok havonta?

Én nem kaptam semmit arról h mennyi a gyed-em 77 ezer körül szoktam kapni, de január óta azt vettem észre h csökkent 10 ezer forinttal kb..



2015. márc. 16. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem mész vissza dolgozni, táppénzre stb, akkor terhesség alatt az első gyermek után kapod a gyedet, családi pótlékot, majd gyest.

A magzat 91. napjától már két gyerek után kapod a családi adókedvezményt. Ha te nem tudod az egészet igénybe venni, akkor megosztva lehet apával, ha nem vagytok összeházasodva, akkor a rá eső részt a köv évi adóbevalláskor tudja visszaigényelni.

Ugyanúgy jár TGYÁS és GYED a második gyerekre is, ha nem szűnt meg a munkaviszonyod. Ekkor a szerződés szerinti béredből számolják. A gyerek születése után már 2 családit kaptok, két gyerek után járó összeggel. Ja, és ha megszületik a második gyerek, és még az elsőre is kapsz ellátást, akkor párhuzamosan jár mindkét gyerekre.

Igen, nekem mindkét gyereknél, minden esetben küldtek határozatot az összegről, mettől, meddig jár stb.

Ha január óta kevesebb, előfordulhat, hogy nem érvényesítik a családi adókedvezményt, hívd fel őket, én már jártam így.

Ha esetleg visszamész a két gyerek közt dolgozni, vagy kiveszed a szabikat és táppénzre mész, akkor az persze más tészta, azt nem tudom.

Ha valamit kihagytam, vagy esetleg rosszul írtam, előre is bocsi, és remélem lesz valaki, aki kiigazít, de nekem kb így zajlott.

2015. márc. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A GYED-et napra számolják, és mivel a február 28 napos, ezért kaphattál egy tizessel kevesebbet (volt itt másik anyuka is így, onnan gondolom). A többiben nem tudok segíteni, csak ennyivel, bocsi :(
2015. márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elsőnek köszönöm szépen az érthető jól megfogalmazott választ :) :)

Második köszi neked is, de januárban is kevesebbet kaptam. Majd márciusra leszek kíváncsi, én még arról sem kaptam papírt h mennyit kéne havonta kapjak, illetve h 1 napra mennyi jár. Mert így a hónapot ki tudnám számolni, de majd utána járok.

2015. márc. 16. 17:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nyilatkoztál az adókedvezménnyel kapcsolatban, így levonják, azért kapsz 10eerrel kevesebbet januártól.
2015. márc. 16. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt év végén szoktam meg igényelni, eddig se kaptam havonta.
2015. márc. 17. 09:05
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok, örülök, hogy segíthettem! Remélem a kevesebb gyed problémád is megoldódott már! Üdv!
2015. márc. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!