Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha úgy megyek vissza dolgozni...

Ha úgy megyek vissza dolgozni a 2 és 5 éves gyermekem mellett dolgozni, hogy nem lesz segítségem, ha betegek lesznek, akkor állandó konfliktusokra lehet számítani, vagy megérti a munkáltató a helyzetemet?

Figyelt kérdés

14 éve dolgozom egy helyen közalkamazottként,a leépítéseket már nem tudják tovább fokozni alig maradtunk,nagyon le vagyunk terhelve.Egyik nagymama nem él,a másik beteg.Muszály dolgoznom,nagy szükségünk van a keresetemre.

Csak reménykedni tudok,hogy nem lesznek betegesek nagyon,de úgy érzem nem tudok majd mindenkinek megfelelni,az ovinak,bölcsinek abból a szempontból,hogy már náthával se menjenek,a munkáltatónak azzal,hogy egyáltalán ne menjek a gyerekekkel táppénzre és az anyai felelősségtudatomnak ,hogy ha beteg a gyeremekem akkor ő az első.


2011. nov. 24. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sok anyuka átéli azt, amit te is.

Fontos, hogy a munkáltató normális legyen, de általában, ha már felvesznek, pedig tudják, hogy vannak gyerekeid, akkor normálisan állnak a dologhoz.

Egy gyerekgyűlölő munkáltató fel sem fog venni. Ez inkább jellemző...


Az én munkahelyem nagyon toleráns. Ritka példa. De ettől függetlenül én is reménykedem, hogy ne legyen beteges a lányom és a munkáltató se változtasson a hozzáállásán.


Amúgy nem lehet mindenkinek megfelelni. Ne is akard ennyire, mert beleőrülsz!

2011. nov. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát ez nagyon függ a munkáltatótól és persze a te hozzáállásodtól is, szerintem.

Van olyan, aki nagyon jól tolerálja és megérti a kisgyerekes anyukák helyzetét, de sajnos nagyon sok olyan is van, akit pont nem érdekel, hogy pl. belázasodott a gyerek vagy mondjuk egész éjszaka hányt, így nem tudod aznap közösségbe vinni...

Én is tartok tőle, hogy mi lesz, de hát nagyon nem tudok semmit sem tenni az ilyen helyzetek ellen.


Esetleg kereshetnél a környéken valakit (szomszéd néni, nyugdíjas nagymama pl), akiket lehetne ilyen esetben "riadóztatni".

Ja és nekünk nagyon bevált az Immunotrofina nevű immunerősítő szer! 1,5 hónapja kezdte a kicsi a bölcsit, az elején rögtön benyalt egy hasmenéses vírust, majd egy torokgyulladást, akkor kezdtük el szedni és azóta enyhe orrfolyáson kívül nem volt beteg, de abból is kigyógyult pár nap alatt! A többi gyerek meg többet van otthon, mint bölcsiben...


Amúgy nekem is 2 és 5 évesek a gyerekeim (fiúk) :)

2011. nov. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hol laksz? keress egy bébiszittert a beteges napokra. nem arra gondolok, amikor nagyon beteg a gyerek, és csak anyára van szüksége, csak amikor már jobban van, de nem vinnéd.

Még így is jobban jársz, mintha táppénzt kapsz, és esetleg kirúgnak.


Egy épp most nyugdíjba menő nénit, akinek jól jön a kis zsebpénz.

2011. nov. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
3 éves a fiam, s munkát keresek. A nagyszülőkre sajnos nagyon mi se számíthatunk (az egyik beteges, a másik még dolgozik), így a munkakeresést én bébiszitter kereséssel kezdtem. Anyagilag lehet, hogy megterhelő lesz, de biztos, hogy szükségünk lesz rájuk. Azért írok többes számban, mert 2 bébiszitterrel is megismertettem a fiam, mert mi van, ha az egyiknek pont az a nap nem jó stb. Van egy fődadusunk meg egy beugró, ha a másiknak bármi közbe jön.
2011. nov. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!