Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha apa megy GYED-re a babával...

Ha apa megy GYED-re a babával a születés után, akkor vállalhat-e félállást a baba 1 éves kora előtt? Van-e erre valamilyen kiskapu?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most tudtuk meg, hogy babát várunk. Én sajnos a születése után 7 hónapig nem tudok vele itthon maradni, ezért arra gondoltunk, hogy apa jönne el GYED-re a főállásából. Viszont van egy főállástól független félállása, amit nagyon szeret, amivel tervei vannak a jövőben és ahol nem biztosított a helye, ha eljön. Így keressük a lehetséges megoldásokat. Előre is köszönöm, ha van valamilyen ötletetek. Ági

2015. ápr. 6. 12:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
azt megkérdezhetem te miért nem tudsz otthon maradni vele? vagy esetleg felváltva az apával?
2015. ápr. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Csed alatt csak te maradhatsz otthon. A baba 1 éves kora előtt nem lehet munkát vállalni, se főt, se melléket, semmit.


Nem tudom kihagyni a kérdést. Szülni el fogsz tudni jönni? Mi lehet az az ok, ami miatt 7 hónapig nem mehetsz el? Ha tervezett a baba ha nem.

2015. ápr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
40%
Maradj vele otthon te! Nem ez a természetes? Nekem valahogy igen.
2015. ápr. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
97%
Apuka a csed lejárta után mehet el gyedre, de a gyerek egy éves koráig nem dolgozhat mellette. Nem kell felmondania, csak fizetés nélküli szabit kell kérnie. Az én férjem is gyeden van a fiunk hét hónapos korától, úgyhogy mi úgy gondoljuk, hogy az édesapa ugyanolyan szülő mint az anyuka, de azért a szülés után pár héttel én sem hagytam volna otthon a fiunkat. Ebben igaza van kivételesen az államnak, egy újszülöttnek az anyukájára van szüksége. Abban én sem hiszek, hogy három éves koráig muszáj az anyukának vele lenni, mert nagyobb korban, már apuka is lehet vele nyugodtan otthon, de azért ilyen pici korban meg kell tudni oldani, hogy anyuka legyen otthon. Vagy pedig nem kell addig gyereket vállalni, amíg anyuka 5,5 hónapig nem tudja megoldani, hogy gyereket neveljen. Azért ez nem olyan nagy kérés egy szülő felé, ne haragudj. Mondom mindezt úgy, hogy nálunk is meglepetés baba volt a fiunk, de mi mindig is úgy terveztük, hogy kb fél évet leszek otthon, aztán a férjem jön gyedre, mert ezt ő szerette volna. De ez nem egy kényszermegoldás volt nálunk, ezt így akartuk mind a ketten. Az apuka egyébként szívesen lenne otthon egy ilyen pici babával? Mert a férfiak nagy része nem szívesen vállalná ezt. Ha pedig csak kényszerből van otthon apuka, abból baj lesz.
2015. ápr. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Én sem értem a dolgokat, na mindegy. Minek jönnétek vidékre, ha Pesten van lakásotok és ott is dolgoztok?

Miért nem maradsz te vele cseden és gyeden, ha jogosult vagy rá, vagy gyesen? Pl. 1 éves koráig te maradsz otthon vele (gyeden v. gyesen), utána apa elmehet gyedre, ha anyagilag jobb és dolgozhat mellette, gyerek bölcsibe és te is dolgozhatsz?

Most mit vársz az államtól? Több lehetőség is van.

Fél évet te vagy vele otthon, utána apa fél évet és te mész dolgozni.

2. 1 éves koráig te vagy vele (gyeden v. gyesen), utána elmész dolgozni gyerek bölcsibe, apa is mehet gyedre ha jobb lenne anyagilag, mind a ketten tudtok dolgozni.

Ezt mind az állam kínálja fel. Mivel csedet, gyedet, gyest az állam adja.

3. Nagyszülők segítsége a gyerek vigyázására, ha megszületik, tuti, hogy imádni fogják. Ennyi.

2015. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Szerződéses projectmunkám van 2016. májusig. Szerződésbontás nem lehetséges, mint ahogy a helyettesítés sem. Ez napi 2-3, esetenként 10-12 óra munkával jár. De oda nem vihetem magammal a picit, főleg 12 órákra nem. Értelemszerűen nem hülye vagyok, de nem tudok milliókat kifizetni szerződésszegésért. Kiskapu nincs benne, mert olyan többszörös nőgyógyászati problémám van, ami mellett csak mesterséges megtermékenyítéssel lehetne gyerekem és az sem volt biztos, hogy egyáltalán valaha lehet. Így nem is gondolkodtunk babában.


Ehhez képest most itt egy dobogó szívű 10 hetes, aki olyan észrevétlenül kihúzta majdnem az első trimesztert, hogy a nőgyógyásznak is kikerekedett a szeme, hogy ilyen nincs.


Szóval boldogság van meg öröm, de közben egy óriási hogyan oldjuk meg probléma is.

2015. ápr. 6. 14:05
 17/20 anonim ***** válasza:
69%
Keress egy jó ügyvédet és bontsd fel a szerződést! Jó babázást!
2015. ápr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Már megtörtént, értelemszerűen az ügyvéd volt az első. Köszönjük a válaszokat, valamennyit segítettek, de a hivatalos szervekkel is futunk néhány kört. Legvégső esetben marad a költözés.
2015. ápr. 6. 14:33
 19/20 anonim ***** válasza:

Hülyeség, hogy nem dolgozhatsz.

Szülés után már másnap is dolgozhatsz, csak akkor nem igényelhetsz csedet, majd gyedet.

Egyszerűen ne igényeljétek meg ezeket, csak a gyerek 1 éves korától. És akkor végig dolgozhattok. Mindig az van otthon a babával, aki tud.


Amúgy apa tényleg csak a szülés után 168 nappal mehet gyedre (ha jogosult), addig mindenképpen anya van otthon ellátáson. Viszont dolgozni (akár heti 1 órában) csak a gyerek 1 éves kora után lehet gyed mellett.

2015. ápr. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%

Mi az hogy nem tudsz otthon maradni???

Jèzusom a babának rád van szüksège meg a szoptatás apa fogja vagy mi ?

Vagy szülès utàn egyből a kórházból mèsz dolgozni atya úr isten micsoda emberek lèteznek!!!!

2015. ápr. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!