Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Meddig "kellene" a kistesónak...

Meddig "kellene" a kistesónak megfogannia ahhoz, hogy ugyanannyi TGYÁS-t és GYED-et kapjak, mint az elsőnél?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2013. április 26-án született.

Minden hónapban a maximum GYED-et kapjuk, 101 ezer Ft-ot + (Adókedezmény, plusz CSP)

Aról már hallottam, hogy GYES-en 180-napnál többet nem tölthetnék és el is kellene jönnöm a fogantatást követően táppénzre (plusz a benn-ragadt szabadságaimat kivenni).

Tehát ez akkor azt jelenti, hogy 2015. október 26-áig "kellene" összehozni a kistesót, azaz a kisfiam 2,5 éves koráig?

(Mert hallottam olyat is, hogy 2,5 éves koráig nem csak megfogannia, de meg is kellene születnie a picinek, ha ugyanabban az ellátásban szeretnék részesülni, mint az elsőnél).

Tehát a kérdés: megfoganni, vagy megszületni "kellene" addigra a picurnak? :-)


U.i.: Negatív kommentelők kíméljetek, jó munkahelyről jöttem el, magas keresettel, tehát nem felelőtlenségből vállalnánk a másodikat. De érdekelne a válasz, mert sokfelől sok mindent hall az ember



2014. aug. 11. 14:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom változott-e azóta, hogy én szültem, 2007-ben született az első gyerekem, akkor úgy volt, hogy két éven belül kellett születnie ahhoz, hogy folyamatos maradjon a GYED. Nekünk 23 hónap lett a korkülönbség, így ez "sikerült is", bár nem emiatt terveztük így, két évet szerettünk volna amúgy is.

A harmadik már három évre rá érkezett, ott már dolgoznom kellett közben fél évet és még így is kevesebb lett, hogy pontosan mennyivel azt nem tudom.

2014. aug. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk 2010. decemberben, és 2012. augusztusban érkeztek a gyerkőcök. A Gyed az ugyanannyi a kicsivel is, mint a naggyal, de a Tgyás az kevesebb volt, mert az törvényileg maximalizálva van ilyen esetekben. A minimálbér kétszeresének 70%-a naptári naponként (kb. annyi mint a max. Gyed).

A harmadik gyerkőcöt most várjuk, ő már kívül esik a 2 éven. Valószínű nála is ugyanezt kapom majd, vagy valamivel kevesebbet, mert nem lesz 180 bérezett napom. A kicsi 2. szülinapjától kiveszem a felgyülemlett szabikat, az elég a szülésig.

2014. aug. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Megfogannia kell.

Nekem pl most úgy jött össze, hogy januárban volt a nagy 2, akkor jött össze a kicsi, mivel biztosra akartam menni, megváltam a betöltött 3 hónapot, utána beszéltem a munkáltatóval, hogy terhes vagyok, vennék ki a felgyűlt a szabiból (nem kell az összeset), és utána táppénzre jönnék a szülésig. (Mert ugye a nagy 2. életéve és a kicsi születése között több, mint 180 nap telne el és hogy kapjam ugyanazokat a juttatásokat - összegszerűen - ehhez ezt kellett "megjátszani"). Szóval a 3. hónap után vettem ki 10 nap szabit, majd eljöttem táppénzre. Így kapom a gyest és a táppénzt is együtt, meg majd a tgyás, gyed alapom is majdnem a max lesz (mivel nem keresem a minimálbér 2x-esét csak kicsit kevesebbet). Ennek a két együttes ellátásnak most "csak" azért örülünk, mert így jobban félre tudunk tenni a gyerkőcnek (végülis ő kapja :))

2014. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!