Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mennyi lesz körülbelül a...

Mennyi lesz körülbelül a táppénzem, tgyásom, gyedem?

Figyelt kérdés
2014. júniusától vagyok foglalkoztatva a munkahelyemen 116.000 ft bruttó a bérem, előtte 2014. március,április,májusban munkanélküli segélyt kaptam napi 2649 ft-ott, ezelött 2013.júniustól-2014.március elejéig dolgoztam 140.000ft bruttó volt a bérem,és még az ez elötti munkahelyem : 2012.március-2013.június-ig 98.000 ft bruttó volt a bérem. Ezek alapján mennyi lesz a táppénzem és a többi ? Köszönöm a segítséget !
2015. ápr. 13. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Vannak jó kis kalkulátorok erre a célra!

A lényeg: már nem az éves átlagbért nézik, hanem az ucsó 180 bérezett nap átlagát. Ha nem lenne összefüggően ennyi nap, akkor a szerződés szerinti bért.

2015. ápr. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Csak az aktuális munkahelyen elért kereseted veszik figyelembe, a korábbi munkahelyeket nem. Tehát, ha most igényeltél táppénzt, akkor visszaszámolnak 3 hónapot és onnan vesznek 180 napot, ha van, ha nincs, akkor 120 napot, annyi biztos lesz. Annak az átlaga lesz a táppénz alapja. Táppénz 60%.

Ha 116 ezerrel számolok, mivel csak ezt a keresetet veszik figyelembe (illetve túlóra, pótlékok, prémium emelhetik a bruttót):

Csed: Kb. 68 ezer

Gyed: Kb. 60 ezer. Családi adó-és járulékkedvezmény nélkül.

Táppénz: kb. 58 ezer. Kdevezmény nélkül. De ha ugye pusz juttatások emelték a bruttód, akkor ezek az összegek emelkedhetnek jóval. Igazából a fizupapíron nézd meg, hogy mennyi volt a havi bruttód, amiből levonások voltak. Már ha kaptál plusz pénzbeli juttatásokat, amiből járulékokat is vontak.

2015. ápr. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!