Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Miből számolják a táppénzem...

Miből számolják a táppénzem összegét ha az elmúlt évben gyeden voltam? És a Tgyás, GYED összeget?

Figyelt kérdés
Iden április 25 ota táppénzen vagyok veszélyeztetett kismamaként. Mi alapjan fogom a teso után kapni ezeket az ellátásokat? Ugyanaz a munkahelyem mint első gyereknél ahonnan eljöttem de nem mentem vissza dolgozni.
2014. jún. 29. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerződés szerinti béredből. Viszont kérdés, hogy a táppénz előtt voltál-e szabadságon, és ha igen mennyit (vettél-e ki a felgyűlt szabikból), mert az alapján lehet jobb ellátást kapsz, mint a sima szerződés szerinti béred az osztószám miatt. Alapban a tgyás és gyed összegnél is ez lesz a mérvadó.

Ja és ha voltál szabin akkor jár együtt a tp+amit most a nagyobb gyerkőc után kapsz (gyed vagy gyes).

De fontos adat, hogy most gyedet, vagy gyest kapsz, ha gyest mióta kapod, mert ezek még változtathatnak az ellátás alapján.

2014. jún. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm. GYED iden májusban járt le és gyest nem kapok mert táppénzre jöttem. Akkor az utoljára a munkahelyen keresett bruttó bérem az alap.
2014. jún. 29. 19:41
 3/6 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy mikorra várod a babát!!! Most a tp alapod szintén kétféle lehet vagy a szerződés szerinti béred, vagy az előző ellátásod alapja. Amelyik magasabb. Nem tudom mennyi a béred, illetve voltak-e egyéb pótlékaid stb.

Én egyébként még most is inkább azt mondom vegyél ki pár nap szabit, majd újra tp, így igényelhetnéd a gyes+tp-t együtt (bár itt tényleg lényeges, hogy mennyi volt, mennyi most a szerződés szerinti béred, hogy egyáltalán mit változtat rajta a dolog). De ha nem akarsz szabit kivenni, akkor remélem a párod/férjed már megigényelte a gyest a gyerkőcre.

Bár az szöget ütött a fejembe, hogy azt írod ápr. 25 óta vagy tp-n és a gyeded májusban járt csak le (akkor ott 2 ellátást kaptál?, mert ha igen és nem voltál szabin az úgy nem lehet, ha meg voltál szabin akkor mehetett volna tovább a gyessel).

Szóval van még jó pár kérdés esetedben, hogy a legjobbat lehessen kihozni a helyzetből.

2014. jún. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szia. A munkahelyem nem akarta kiadni a szabimat. Megsértődtek rajta, hogy újabb baba jön és nem megyek vissza dolgozni. Volt egy kis harc velük, ezért OEP azt mondta jöjjek el táppénzre és mellette kapom a gyedet. Tehát igen, gyedet és táppénzt együtt ad az OEP. A munkahely hozzáállása miatt nem tudtam megszakítani szabival a fizu nélküli szabit. Fizetésem 180 000ft butto volt utoljara mikor még a cégnél dolgoztam. A gyes és táppénz viszont tényleg csak úgy járna ha szabit vettem volna ki. (Hozzáteszem én szerettem volna kivenni szabikat de hát így alakult.)
2014. jún. 30. 14:03
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy október 9re várom a babát.
2014. jún. 30. 14:04
 6/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy így engedélyezte az oep, mert ezt így elvileg nem lehet, csak akkor járhatott volna együtt a két ellátás ha megszakítod a fizu nélküli szabidat (csak később nehogy visszakérjék). Egyébként a munkahelyednek nincs joga hozzá, hogy ne adja ki a szabikat, ha te bejelented, hogy megszakítod a fizu nélküli szabidat és kiveszed a felgyűlt szabidat. Mert erre törvény kötelezi, itt neki nincs választási lehetősége, hogy ő akarja vagy sem. Mivel te sem a a minimálbér 2x-esét kapod, simán feljebb lehetne még tornázni az ellásod alapját, bár a szerződés szerinti béreddel is jó ellátást fogsz kapni, főleg, hogy ilyen "közel" születnek egymáshoz a babák.
2014. jún. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!