Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyukák! Ha GYES végére...

Anyukák! Ha GYES végére sikerülne a kistesónak megszületni tehát még gyesbe, amikor a nagyobbik gyerekem 3 éves lesz, mi alapján számolnak juttatást? Ha GYES-ből már kiesek, tehát utána születne meg, akkor mire számítsak?

Figyelt kérdés
Ha gyesbe születik, táppénzre kell mennem, fizu nélküli szabadságot megszakítani? Ha GYESen kívül születik meg, akkor is táppénzre kell mennem, akkor mit kapok? Felgyülemlett szabikat ki kell vennem?

2015. ápr. 9. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha gyes alatt szülsz, nem KELL táppénzre menned, csak lehetőség.

Ha lejár a gyesed, akkor vagy visszamész dolgozni, vagy táppénzre mész. Ha visszamész dolgozni, akkor igen, kiveszed a szabijaidat.

Az alapod a szerződés szerinti béred lesz.

2015. ápr. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha mondjuk januári a gyerekem,akkor ha mondjuk úgy jön össze,hogy márciusra születne meg a második,akkor hogy járnék jobban? Bejelentem idén,visszamondom a fizunélküli szabit és táppénzre megyek? Vagy jövő januárba autómatikusan visszavesznek,mi van ha nem? És akkor 2 hónapnyi szabit kiveszek, talán annyi felhalmozódott,vagy a tgyást megigénylem egy hónappal előbb,ha nincs meg, vagy ott is még táppénzre megyek? Légyszi,írjatok megoldásokat.
2015. ápr. 9. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyagilag mindenképpen úgy jársz jobban, ha a terhességed legelejétől táppénzre mész (mert megteheted).

Amikor már biztos a terhesség, jelzed a munkáltatónak, hogy visszamész, kiveszel 1-2 nap szabit, és közlöd a terhességed, viszed a táppénzes papírt.

Így kapsz végig táppénzt gyes mellett is. Aztán eldöntöd, mikortól kéred a csedet majd.

(bár ennek a munkáltató nem örül, mert fizetheti az 1/3-ot, de nem tud mit tenni).

2015. ápr. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megtudom hogy terhes vagyok,elmegyek nőgyógyászhoz,és az első vizsgálat után megkeresem a munkahelyem (személyesen) és közlöm hogy vissza szeretnék menni papíron mert terhes vagyok és pár nap szabit kivenni?Miért csak egy-két nap szabit? Kötelesek visszavenni?
2015. ápr. 9. 15:21
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha két hónappal a gyes után születne,de továbbra is gyesen maradok,és csak a gyes lejárta után szabit veszek ki,esetleg táppénz vagy tgyás..akkor is be kell jelenteni valamit most a munkahelyen hogy megint terhes vagyok? Ha megtudják hogy megint terhes vagyok,nem rúghatnak ki ha lejár a gyes?
2015. ápr. 9. 15:41
 6/6 anonim ***** válasza:

nem kötelesek gyes alatt visszavenni. Ez csak lehetőség neked (mert a jogszabályok engedik), hogy 2 ellátást kaphass egyszerre.

Kivárhatod azt is, hogy lejárjon a gyes, és akkor közlöd a terhességed, akkor mész táppénzre szülésig.

Terhesség alatt védett vagy, nem rúghatnak ki.

2015. ápr. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!