Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Egyetemistának milyen támogatá...

Egyetemistának milyen támogatás jár? és mennyi?

Figyelt kérdés
Még csak a terhesség gyanúja áll fent.de ha terhes lennék milyen támogatásokra számithatok az egyetem alatt?esetleg már diplomásan?összegben mennyi lenne? 22éves vagyok a párom havi 80-90et keres de félek nem lenne elég.köszi
2015. ápr. 21. 23:31
 1/8 anonim ***** válasza:
65%

szoctám, de a gyerek drágább lesz elhiheted...


remélem emellé még büfészakos is vagy

2015. ápr. 21. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
45%

Rendkívüli szoctám, az nálunk egyszer igényelhető, és max 10.000.

+ a rendes szoctám, amit az első is írt. Más nincs.

2015. ápr. 21. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

"A diplomás gyed fix összege:


felsőfokú alapképzésben, felsőfokú szakképzésben vagy felsőoktatási szakképzésben, valamint a szakirányú továbbképzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes kötelező legkisebb munkabér (101.500 Ft) 70 százaléka (71.050 Ft);

mesterképzésben, egységes, osztatlan képzésben vagy doktori képzésben részt vevő hallgató esetén a jogosultság kezdő napján érvényes garantált bérminimum (118.000 Ft) 70 százaléka (82.600 Ft).

2015. ápr. 21. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
De ez diplomás gyed. Ha még nincs munkaviszony, akkor tényleg csak a szoctám marad.
2015. ápr. 21. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

nem, utolsó. összekevered. a diplomás gyed annak jár akinek nincs munkaviszonya, csak az egyetem, 2 aktív félévnek kell lennie az elmúlt 2 évben

ez egy fix összeg, amit be is linkeltem. ha egyetem mellett munkaviszonya, akkor neki több gyed jár, nem pedig a fix összegű "diplomás gyed". ezt a gyed extrával vezették be, itt tudod elolvasni ha érdekel:


[link]

2015. ápr. 22. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%

Nem mondod, hogy kaphatunk gyed-et ha egyetem mellett 0 munkaviszonnyal gyermeket vállalunk. Ez ám a hír!! Köszönöm az infót.


Kár, hogy most végzek. :D (csak vicceltem)

2015. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, igen, ez a diplomás gyed lényege...Bár lehet vitatkozni hogy mi értelme van, én nem támogatom mondjuk, de attól még van.
2015. ápr. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akik hosszú képzésen vesznek részt pl orvosi azok nem ritkán az egyetem alatt vállalnak gyereket nekik pl jól jön és szerintem érthető is hogy jár ilyen segítség.

Amúgy ösztönzőnek van hogy az egyetem alatt szüljünk ne az egyetem plusz minimum két év után azaz átlag 27 évesen, mert ha tolódik a gyerekvállalás ideje a karrier miatt akkor általában ott nem is vállalnak több gyereket kettőnél.

2015. máj. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!