Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás, családi...

Anyasági támogatás, családi pótlék: hová kell beküldeni most a papírokat? Április 1-től átkerült máshová az ügyintézés de nem egyértelmű nekem.

Figyelt kérdés
Illetve csedhez nekem kell beküldeni a papírokat, vagy a munkáltatónak? Mit jelent hogy mindenképpen a munkáltatónál kell bejelenteni?
2015. ápr. 28. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:

A csednél ugye kell a munkáltatótól egy igazolást, ezért egyszerűbb ha oda adod be a nyomtatványt (vagy eleve tőlük kéred a nyomtatványt, főleg ha kifizetőhely a munkáltató).

Ha van ügyfélkapud egyszerűbb lenne ott intézni az anyagági és csp-t. Ha nincs akkor bemész abba a járási hivatalba, vagy a kormányhivatalba, vagy a kormányablakba ahová tartozol. Már csak azért is mert nem tudom a nyomtatványok változtak-e, most 1-ével.

[link]

itt kiválasztod a megyédet, városodat és ha falun laksz azt is megtalálod ott kit kell keresned.

2015. ápr. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mindenképpen ügyfélkapun intézd, gyorsabb és kényelmesebb.

Én áprilisban 17.-én igényeltem a gyest (ügyfélkapun), 20.-án megítélték, 22-én már a postaládámban volt a határozat!


Csedet azért a munkáltatónál kell igényelni, mert nekik is csatolni kell mellé egy igazolást. És ezt nem igazán szokták kiadni, hogy te intézhesd.

2015. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!