Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Olvastam egy régebbi kérdést....

Olvastam egy régebbi kérdést. Az állt az egyik válaszba, hogy a táppénz beleszámít az gyedbe csak összegbe nem, tehát biztosított időnek számít de a kapott összeget nem számolják a gyednél? Ez most is így van? 2012-es volt a válasz.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 28. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mert csak akkor kapsz táppénzt, ha van munkaviszonyod. És a munkaviszony beleszámít, függetlenül attól, hogy dolgozol, vagy otthon fekszel betegen.
2015. ápr. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Tehát az ideje beleszámít, de az összege nem (mert ellátás nem lehet ellátás alapja).

Ha nincs figyelembe vehető tényleges jövedelem, akkor a szerz. szerinti bér lesz az alap.

2015. ápr. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
huuu, hát ennek a hírnek örülök. És amikor munkanélkülin vagyok az is beleszámít így vagy úgy?
2015. ápr. 28. 10:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha írnál pontos adatokat, hogy mettől-meddig dolgoztál mennyiért, mikor voltál munkanélkülin és most mióta-mennyiért dolgozol, táppénzen mikor voltál, plusz egy szülés előrelátható dátumát többet tudnánk segíteni mint így .
2015. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
időbe biztos beleszámít a munkanélküli, de szerintem öszegbe is
2015. ápr. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oktober 6- febr.28 ebből két hó táppénz.(brutto 76000) 22 hetesen elvetéltem március 1- én a munkahely nem vett vissza így elmentem álláskeresésire márciusi hó(34000), Április elsejével dolgozom.( brutto 120000). Ennyi.
2015. ápr. 28. 12:39
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor most nem vagy még terhes? A mostani 120.000-es béred fog majd számítani mindenképpen, az előző munkahelyed és az álláskeresési beleszámít a napokba, de csak időben, összegben nem. Csak az utolsó helyen lévő béred számít, ez lesz az alapja.
2015. ápr. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, a táppénz is biztosított nap, de a táppénz összegét nem számolják bele a csed és gyed összegébe.

Az álláskeresésiből az, az idő számít bele, amire álláskeresési támogatást is kaptál.

Csak az új munkahelyeden elért jövedelmed veszik majd alapul a csed és gyed összegének a kiszámításában. Az alap függ attól, lesz-e majd 180 v. 120 bérezett napod az igénylést megelőző 3. hónaptól visszafele.

Fontos, hogy igényléskor is legyen munkahelyed v. álláskeresési támogatáson kell lenni.

Ami még fontos, hogy a szülést megelőző 2 évben legyen 365 biztosított napod.

2015. ápr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!