Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2013. ápr.160 ezer Bruttóról...

2013. ápr.160 ezer Bruttóról mentem el szülni második gyerekemet.2015. ápr után kapom a gyest, de harmadik gyerekemmel 2015. augra vagyok kiírva. Csedet, gyedet miből számítják majd, a korábbi 160-as béremből, vagy másképpen? Valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
2015. máj. 14. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de ezt nem értem.

Írd le légyszi külön a gyerekek születési dátumát.

2015. máj. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A második gyerek 2013.04.23.-án született a harmadik 2015.08.18.-ára van kiírva. A sajnálatos az, hogy nem álltma viszsa dolgozni a gyed lejárta után hanem gyesre mentem, mert a gyed lejárta és a következő gyerek közöt csak 4 hónap lenne.
2015. máj. 14. 11:55
 3/8 anonim ***** válasza:

Így már értem. A szerződés szerinti béred lesz az alap.


Azt tudod, hogy táppénzre is mehetsz gyes mellett?

2015. máj. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon kösz!Tehát "visszamennek" a 2013. évi szerződéses béremre? mert azóta vagy tgyáson vagy gyeden voltam, most pedig gyesen, de biztosított vagyok jelenleg is.Tulajdonképpen gyesről megyek szülni.Azt mondod, hogy nem kell aggódnom???
2015. máj. 14. 12:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem a 2013-as, hanem a 2015-ös szerződés szerinti béred nézik. (ha esetleg volt emelés, jobban jársz)


Miért kellene aggódnod? Él a biztosításod, így mindenképpen csedet, gyedet fogsz kapni, a számítás alapja lehet csak változó.

2015. máj. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha a 2015-ös szerződéses bérem mint olyan nincsen, mert gyeden voltam 2015. áprilisáig és utána gyesre váltottam, akkor a 2015. ben folyósított gyedet tekintik jövedelmnek és abból számítják majd a 3. gyerek után járó támogatásokat.Vagy mivel a szreződésem a munkáltatómnál jelenleg is "élő" azt veszik figyelembe és tulajdonképpen kb. ugyanannyi támogatást kapok majd a 3 . gyerek után mint a 2. után kaptam , merta kettő gyerek között nem történt meg a munkába visszaálllás. Bocsi ha esetleg buta értetlen a kérdésem!
2015. máj. 14. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Gyed sosem lehet alap. Ellátásból nem számolnak.

Ha nem emelkedett a béred, akkor igen, kb ugyanannyit kapsz majd, csak mellette kapod a gyest is a középsőre.

2015. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
NA most kerek a fejemben , köszönöm köszönöm!!!!
2015. máj. 14. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!