Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Anyasági támogatás. Jár vagy...

Anyasági támogatás. Jár vagy nem? (Olyan írjon, aki ért is hozzá! )

Figyelt kérdés

"Anyasági támogatás

(...) Egyetlen feltételnek kell csupán teljesülnie a folyósításhoz, mégpedig annak, hogy terhesgondozáson legalább négy alkalommal részt vegyen a várandós kismama, illetve, ha koraszülés lépne fel, akkor a négy alkalom helyett elég egy igazolt részvétel is. Összege 2012-ben is változatlan, az öregségi nyugdíj legkisebb összegének 225%-a, ikrek esetén 300%-a, ami 64.125 Ft-ot, illetve 85.500 Ft-ot jelent, és továbbra sem vonnak belőle adót, járulékot."

Namost.. ha valakinek nincs meg ez a négy pecsét (későn kiderült terhesség, külföldi tatózkodás a terhesség alatt, stb.) akkor semmilyen módon nem kaphat anyasági támogatást? Van rá valamilyen mód, hogy mégis csak kapjon?

A GYES az meg ugye alani jogon jár. Akkor ehhez nem kellenek a pecsétek ugye?



2015. máj. 7. 14:15
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
80%

Nincs rá mód.

Ha nincs meg a 4 pecsét, akkor nem vagy jogosult az anyasági támogatásra.

Gyeshez nem kell pecsét, csak Magyarországi lakcím, és a gyereknek is.

2015. máj. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
100%

Kormányhivatalban kérdezz utána. Külföldön jártál terhesgondozásra? Bár úgy tudom, csak az itthoni terhesgondozást fogadják el.

Megszültél már?

Mert ha nem, akkor még meglehet a 4 pecsét.

2015. máj. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 A kérdező kommentje:

Szóval az olyanok, akik mittudomén kövérek és nem vették észre (volt már ilyen eset!) azoknak nem jár a támogatás? Ez eléggé diszkriminatív vagy nem is tudom minek nevezzem.

Minden anyának kéne járjon. Nincs valami kiskapu? Pl. a külföldi tartózkodás (mivel ezesetben konkrétan erről van szó)? Nincs valami jogi előírás? Szerintem jó nagy hülyeség orvosokhoz és vizsgálatokhoz kötni, hogy valaki szül -e vagy sem. Aki nem jár orvoshoz (mert nem beteg, hanem teres!!), az nem is teljesjoú anya? Eszem megál...

2015. máj. 7. 14:21
 4/58 A kérdező kommentje:

2.

Nem, és még nem.

Hogy lehet meg a négy pecsét? Mindegy milyen vizsgálat csak legyen, vagy hogy van ez pontosan?

2015. máj. 7. 14:22
 5/58 A kérdező kommentje:
És mi van ha valaki haptefóbiás? Mert ez is egy ok...
2015. máj. 7. 14:24
 6/58 anonim ***** válasza:
87%

Oké, hogy kövér valaki, de azért azt, hogy nem menstruál, és rugdos valami a hasában, csak észre veszi...


És nem, ne akarjon olyan Magyarországról pénzt, aki nem is itt él, hanem külföldön él, és pl hazajön szülni...


És meglehet a pecsét, mert akár orvosi, akár védőnői is megfelel. (képzeld, védőnőhöz is kell járni).


És valóban nem betegség a terhesség, de mivel a gyerek szemmel nem látható, ezért őróla nem tudni, beteg-e. Ehhez meg orvos kell. Mert nem csak a saját érdekedben mész orvoshoz a terhesség során, hanem a gyerek miatt is!

2015. máj. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, max akkor ne lehet meg a 4 pecsét, ha a 9 hónap alatt végig külföldön volt az anyuka. Ugyanis ha csak az utolsó hónapot nézem, ahol hetenként kell nstre menni már azzal meg lenne a 4 pecsét, ráadásul ahhoz hogy legyen kiskönyved legalább 1x el kell menni a védőnőhöz az már 5 pecsét, meg legalább 1x biztos hogy volt dokinál az már 6 pecsét. Szóval 1 hónap alatt is simán össze lehet szedni a 4 pecsétet, mert nem dokihoz kell járni, hanem terhesgondozásra, amibe a védőnő is beletartozik, úgyhogy nem hiszem, hogy sok olyan anyuka lenne akinek ne adtak volna még anyaságit. Én havonta jártam csak védőnőhöz+dokihoz, kivétel ugye a vége, de 2 pótlapom is volt :)
2015. máj. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Kell a négy pecsét.

Ha még későn is veszi észre a terhességet akkor is össze kell jönnie a pecsétnek.

Én most vagyok a 9. hónapban és 8 pecsétem van az orvostól.

Ha a terhesség felétől vesszük akkor is meg kell lennie a négynek.

Ma meg valaki b@ik az orvoshoz menni az meg megérdemli.

2015. máj. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
100%

Ismerősöm végig külföldre járt terhesgondozásra , és kapott MO-ról anyaságit.

De amúgy a te eseted egy konkrét eset?

Kövér vagy, a 25. héten derült ki a terhesség és külföldre jártál tgondozásra?

A 25-39-hét között is simán össze lehet szedni a 4 pecsétet.

Nekem kb 15 pecsétem volt...

2015. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldön élsz, már miért járna neked itthonról a támogatás?

Az, hogy meg orvoshoz jársz az leginkább a születendő gyereked egészsége miatt van.

Ha a védőnői pecséteket is bele számoljuk a kiskönyv a terhesség végére betelik.

2015. máj. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!