Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Megteheti velem a főnököm?...

Megteheti velem a főnököm? Megszabhatja hogy mikor tud vissza venni?

Figyelt kérdés
Májusba lejárt a Gyed-em.Felkerestem a főnököm,hogy szeretnék vissza állni munkába.Szept.7.én bölcsis lesz a gyerek,én szabira mennék,ha lejárt akkor meló.Bevágta hogy nincs meg a pozícióm,más betöltötte,de nyáron még beszéljünk,Startos van a helyemen,én rokkantként vagyok alkalmazva.Ha nem vesz vissza akkor is elkezdem a szabit,ezalatt munkát keresek.
2015. jún. 9. 15:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Bármikor megszuntetheted a fizetés nélküli szabidat és ő köteles visszavenni. Más kérdés, hogy ha nincs hová, akkor másnap már fel is mondhat
2015. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%

A fickó nem "elhalasztotta" a visszavételedet, hanem KIRÚGOTT. Olyan időszakban, ami alatt törvényesen ilyet nem tehet.


Sürgősen keríts tanút aki hallotta amit mondott, mert munkaügyi perre kell készülj!

2015. jún. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk ez nem így van, második.
2015. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, azért halasztja,mert pozíciót kell kreálnia neked. Mást felvett a helyedre, tönkmindegy milyen szerzõdéssel, ha még az nem jár le, a másik emberrel is számolnia kell. Nem teheti ki csak úgy!
2015. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

egyébként meddig kérted a fizetés nélküli szabit? az se mindegy.

nekem nem tűnik kirúgásnak. ha ki akarna rúgni akkor azt mondaná, hogy rendben, gyere, majd másnap kirúgna.

2015. jún. 9. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
már első nap kirúghatja... mihelyst megszűnik a fizetés nélküli, megszűnik a védettség.
2015. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
alapvetően legkorábban az igényed bejelentést követő 30 nap múlva mehetsz vissza - amennyiben másként nem egyeztek meg róla...akkor viszont köteles visszavenni, egy hónapra.
2015. jún. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
megmutatod, mi írja elő az egy hónapot, előző????
2015. jún. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

zámára.


Fontos, hogy a törvény a fizetés nélküli szabadságról való visszatérést előzetes bejelentéshez köti. Eszerint a távollét igénylését 15 nappal korábban be kell jelenteni, és a munkáltató csak a visszatérési szándék bejelentésétől számított 30 napot követően köteles újra alkalmazni a munkavállalót. Ha tehát a szülő szeptember 1-jén szeretne újra munkába állni, ezt legkésőbb augusztus 1-jén közölnie kell. Ezzel a munkáltató számára tervezhetőbbé válik a munkavállaló visszavétele.



[link]

2015. jún. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

A törvény pedig itt van:


(2) A fizetés nélküli szabadság a munkavállaló által megjelölt időpontban, de legkorábban a szabadság megszüntetésére irányuló jognyilatkozat közlésétől számított harmincadik napon szűnik meg.



[link]

2015. jún. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!