Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ezt megteheti a munkáltatóm...

Ezt megteheti a munkáltatóm vagy csak próbál elijeszteni? (gyedről vissza)

Figyelt kérdés

Augusztus közepén telik le a középső gyermekem után a gyed, október végére vagyok kiírva a kicsivel.


Augusztus 1-től szeptember végéig szeretnék visszamenni dolgozni, pontosabban szeretném megkezdeni a benntmaradt szabik kivételét (kb 65 napon van bennt). A munkáltatóm erre közölte, hogy már csak részmunkában (4 órás) tud foglalkoztatni, a szabikat is így akarja kiadni (ugyanúgy 65 napra), ráadásul a szerződés szerinti béremen, ami már jóval kevesebb mint az akkori garantált bérminimum (akkor br 88000Ft-ra voltam bejelentve, ez mára már br 118000Ft lenne).


Azt mondta, jobban járok, ha nem megyek vissza arra a 2 hónapra, mert csak a későbbi tgyás-om és gyed-em összegét rontom le...


2014. máj. 25. 06:00
 1/3 anonim ***** válasza:

A szabadsagodat nem adhatja ki 4 órában, hiszen az a mar ledolgozott/tgyason toltott időszakra jar olyan mértékben, mint az a szerződésben szerepel. Részmunkaidőben sem vagy kotleezheto.

65 nap szabi viszont nem hinném, hogy jar.

2014. máj. 25. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Miért ne járna?


2009 novemberében mikor fenyegető vetéléssel betegszabira majd tp-re mentem, még minden napom bennt volt, azóta egy napot sem vettem még ki.

2010-ben voltam tp-en, majd tgyás és akkor még úgy volt, hogy a gyed első évére is jár szabi.

A középső gyerkőc születése után már csak a tgyás idejére és a gyed fél évére járt szabadság.

2014. máj. 25. 06:37
 3/3 anonim ***** válasza:
Szabit 4 órába biztos nem adhatja ki. Bár őszintén megértem őt is.
2014. máj. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!