Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Kérhetjük a gyed összegének...

Kérhetjük a gyed összegének újbóli megállapítását ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Férjem van gyede, több mint egy éve. A gyedet a 2013-as fizetése alapján határozták meg. Idő közben kiderült, hogy a munkáltatója csalt, és havi szinten kb nettó 12-15 ezer Ft-tal kevesebb bért fizetett neki, meg még sokaknak, munkaügyi per lett belőle. Ezt most utólag kifizették. A gondunk, hogyha ezt a pénzt akkor megkapta volna, akkor a gyed alapjába beszámított volna, így havi szinten minimum 8 ezer Ft-tal több gyedet kapna, ami közel másfél év alatt azért már szép összeg. Hol tudunk ennek utána járni? Munkahelye tb kifizető hely, ott kapásból azt fogják mondani, hogy nem jár neki több, az elmaradt munkabért sem önszántukból fizették, hanem mert sokan összefogva ügyvédet fogadtak és pereltek.
2015. jún. 18. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Miután a bruttó jövedelem a gyed alapja, nem számít, hogy nettoban mennyit kapott
2015. jún. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A bruttója is több lett volna, ha nem csalnak az órákkal, besorolássokkal, pótlékokkal, csak nettoban írtam az összegeket. Bruttója havi szinten 18-22 ezerrel lett volna több kb.
2015. jún. 18. 20:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdés hogy most ezt a 2013-as évre visszamenőleg fizették-e ki, tehát az adóbevallást is önellenőrzéssel javítani kell vagy idei kifizetés, mert ha az előbbi akkor lehet újraszámoltatni a gyedet ha viszont idei kifizetés, tehát majd jövő évi bevallásban kell feltüntetni, akkor nem. Szerintem utóbbi lesz :(
2015. jún. 18. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Papírt még nem tudtunk szerezni, mert az nem készült el.... Bla-bla tőlük, hiszen akkor mi alapján fizettek volna. Én is ettől félek, hogy az idei évre bérszámfejtik, bár ez nem tudom, hogy mennyire szabályos, hiszen idén nem dolgozott, így mi alapján kaphatna munkabért? Érdekes az egész, de azért reménykedünk még, hátha. Csak olyan rossz, hogy az embernek mindenért harcolnikell, lopnak, csalnak mindenhol. :-(
2015. jún. 19. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!