Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Aki nem tesztekkel szórakozott...

Aki nem tesztekkel szórakozott, hanem az orvosra bízta a terhesség valós megállapítását, milyen érzés volt ott megtudni, hogy terhes vagy?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 28. 09:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok, de nálam mindkétszer az orvosnak is az volt az első kérdése, hogy az otthoni teszt mit mutatott :)
2015. ápr. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Első babámnál fogamzásgátlót szedtem, de nem jelentkezett a vérzésem pozitív lett a tesztem, hát nem igazán hittem el, elmetem orvoshoz, nem látott semmit ,azt mondta menjek vissza következő héten (tehát ugy voltam vele hogy ha az orvoss e lát semmit lehet hogy csak a gyógyszer miatt szórakozik a szervezetem) visszamentem és akkor uh-on mondta doki,hogy terhes vagyok...hát fel sem fogtam ugy jöttem haza hogy fel sem fogtam hogy "benem van egy baba" "reggel ugy mentem orvoshoz hogy semmi nincs és terhesen megyek haza" szóval olyan hihetetlen meg magyarázhatatlan volt az egész. hetekbe telt mire tényleg felfogtam.
2015. ápr. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Igen, ezt hallottam, hogy ez az első kérdésük, én azonban nem tartom magam okosabbnak az orvosnál, így ezt inkább rábízom.

Sőt ahogy látom a teherbeesés témakörben a kérdéseket még a tesztről se tudják eldönteni, hogy pozitív vagy negatív...

2015. ápr. 28. 09:56
 4/18 anonim ***** válasza:

Altalaban tesztelsz es utana mesz orvoshoz! Ha nem akkor az mar az a kategoria amikor ki tudja hany hetes vagy es babat varsz csak fel sem tunt! Akkor gondolom dobbenet az orvos megallapitasa!

Szoval nem hiszem hogy valaki ugy erzi, hogy terhes es bejelentkezik a dokihoz vizsgalatra de addig a 3 het alatt egy tesztet sem csinal!

Sokan vannak akik igen kerdezik szaradasi csikra is hogy pozitiv e vagy sem! Felvilagositalak..az nem azert van mert idiotak es nem tudjak eldonteni milyen is egy pozitiv es egy negativ teszt!

Ez azert van mert latnak valamit es tudjak varni kell meg par napot es tiszta lesz szamukra az eredmeny de izgatottak es remenykednek, hogy hatha a halvany masodik vonalbol lesz egy eros masodik!

Amugy meg ez az oldal tele van ujra es ujra ugyanazokkal a kerdesekkel mint pl: ilyen es ilyen tuneteim vannak lehetek terhes???

2015. ápr. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Azért ez a"tesztekkel szórakozós" dolog nem állja így meg a helyét!

3gyerekem van,mindegyiknél mikor nem jott meg a verzes vettem tesztet.Az elsővel fogamzásgátlót szedtem 1hét után a baratnőm beszélt rá,ne várják tovább.Fel sem merült bennem a baba gondolata.

Amikor az orvosomat felhívtam,hogy bejelentkezzek rogton megkérdezte tesztet csináltam e?Végigkerdezte van e panaszom(gorcsok,barnazas) illetve mikor kellett volna megjönnie.Ezek után adott időpontot kb 10napra rá,akkor mar mindegyikkel 6hetes voltam,és biztosra megállapította a terhességet.

Nem mennék el orvoshoz anélkül,hogy nem végzek el egy tesztet a kimaradt nap után,mert sokszor az uh sem mutat még semmit.

Amit pedig te mondasz,h negatív teszteket töltenek fel páran,hatha halvany pozi teljesen más tèma.

Termeszetesen azok mind kivételek,akiknek kül.eü. probléma miatt azonnal kell dokihoz menni.nehogy elvetèljenek.

Egyébként pedig én mindegyikkel akkor fogtam fel,hogy kismama vagyok,amikor a szívük ott dobogott az uh.on.Nem a pozi tesztkor.

2015. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Jól van, a kérdés nem ez volt!

Én tudok annyi önfegyelmet tanúsítani, hogy nem azonnal tesztekért rohangászok és nagy izgalmam megcsinálok egyszerre hármat.

2015. ápr. 28. 10:21
 7/18 anonim ***** válasza:

6 hónapig próbálkoztam...ha minden hónapban, mikor csúszott a ciklusom a nőgyógyászhoz mentem volna, kiröhögött volna :))

amúgy meg én a teszteket a férjemmel csináltam, tehát hogy a kérdésedre válaszoljak: ha ott tudtam volna meg, nem örültem volna annyira, mint a tesztnek, mert így a férjem is részese tudott lenni a pillanatnak.

egyébként annak én se vagyok híve hogy valaki - főleg pozi teszt után - még minden nap ellő egy tesztet hogy lássa erősödik e a hcg szint....én úgy gondolom, egy drágább, jó minőségű tesztet veszek, és akkor lövöm el amikor kell, és akkor tényleg terhes vagyok (illetve voltam, hiszen ez a múltban már megtörtént) de a teszt azért nem ördögtől való :) de túlzásba vinni sem kell az tény.

2015. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Azért ne azokbólj indulj már ki, aki ide felteszik a tesztjeiket.

Normál esetben az ember nagy izgalommal kivárja a mensi számolt napját, örül hogy nem jött meg, csinál 1 db tesztet (max 2-t), aztán happy hogy várandós.

Én nem kívánnám azt magamnak, hogy mondjuk 2 hét késéssel elmegyek a dokihoz, addig örülök, aztán derült égből villámcsapásként kiderül, hogy a "baba" az egy ciszta, vagy hormonzavar...

2015. ápr. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ezt nem önfegyelemnek mondanám, hanem szimplán hülyeségnek.


Hogy miért?

Mert a teszt HAMARABB képes bármit is mutatni, mint ahogy az orvos UH vagy tapintás útján meg tudná mondani, hogy terhes vagy.

Még úgy, hogy a tesztelés után többnyire az ember lánya vár pár hetet mielőtt orvoshoz megy, még így is a többségünk olyan választ kap, hogy jöjjön vissza ekkor és ekkor, mert nem látszik még semmi, vagy épp nincs még pulzálás.


Viszont, ha csak akkor győződsz meg a terhességről, amikor az orvos is biztosat mond (8-9. hét), már RENGETEG dologról lemaradsz, amit megtehetnél a babád egészségéért.

Dohányzás, alkohol, gyógyszerek kerülése, folsavbevitel....

2015. ápr. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

*és 9-es válaszolóként én se a korai tesztelésről írtam.

Egyetlen egyet csináltam, bőven elég volt.

2015. ápr. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!