16 hetes kismama vagyok ilyenkor mit tehet a munkáltató?

Figyelt kérdés

Két éve vagyok közalkalmazott , múlthéten bevittem az adókedvezményre való igazolást az önkormányzathoz ott nekem azt mondta az illetékes ha huzamosabb ideig leszek táppénzen elküldenek!

Én úgy tudom hogy kismamákat nem rúghatnak ki!

Igaz, jövő március elsején lejár a szerződésem és már nem fognak hosszabbítani :-( pedig két éve vagyok ott még táppenzen nem voltam, most is csak azért vagyok táppenzen mert nem bírom a meleget és sajnos kapálnom kellene!

Azt mondták az önkormányzatnál hogy a létszámnak meg kell lenni, de én még mennék dolgozni ha nem kellene ilyen munkát végezni!



2015. jún. 22. 10:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Milyen közalkalmazott vagy ha kapálni kell?
2015. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Közmunkás. Ha márciusig fix szerződésed van, akkor addig nem küldhetnek el. De nem hiszem, hogy a közmunkásokkal kötnek ilyet.
2015. jún. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Startmunka programba vagyok, minden évben hosszabbitanak egy évre!

A start munka azaz, hogy az iskola konyhára meg az óvodaira mi termesszük meg a zöldségeket (krumpli, borsó, paradicsom, paprika, uborka, stb) és ezeket kapálni kell!

2015. jún. 22. 10:28
 4/15 anonim ***** válasza:
Ha határozott idejű munkaszerződésed van, azt nem mondhatják fel a lejárat előtt. Tehát márciusig lesz munkaviszonyod. Ha ez nem munkaviszonnyal járó foglalkoztatás, akkor nem tudom mi a helyzet.
2015. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Ez munkaviszonynak számít, csak azt nem értettem én sem hogy miért mondta azt hogy ha elmegyek tappenzre elküld mert neki fontos a létszám mert így kapják meg a támogatást
2015. jún. 22. 10:44
 6/15 anonim ***** válasza:
mennyit keresel?
2015. jún. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
1 gyerek kedvezménnyel 61-62ezret, most már meg kellene kapnom a 70-et a magzat miatt
2015. jún. 22. 11:11
 8/15 anonim ***** válasza:
16%

70-et? nem hiszem, hogy 50pár ezres fizetéssel tudsz 20E-t érvényesíteni. de akkor a minimálbért se keresed meg, lehet egyébként is kevesebb lenne a gyeded, nem?

hívd fel az oepet és kérdezd meg, hogy ilyenkor mi van. én úgy tudtam, hogy ez nem számít munkának, de lehet neked van igazad, igazából érdekelne is, ha lehet írd majd meg mit mondtak

2015. jún. 22. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Így van, nem kapom meg a minimálbért sem :-/ gyedre nem akarok elmenni mert decemberbe szülök így csak 2 hónapig kapnám nem éri meg az a pár db ezres a sok cécóért! Tisztában vagyok vele hogy ha lejár a munkaviszonyom elküldenek!

Nem az egészségpénztártól kapom a bért hanem a máktól!

2015. jún. 22. 11:58
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nem vagy tisztában a dolgokkal, felkereshetnél egy szakembert aki elmond mindent. ha gyed alatt megszűnik a munkaviszonyod attól még jár tovább a gyed, a gyerek 2 éves koráig, csak passzív jogon. és azért írtam az oepet, mert az ő területük a csed, gyed, ha fogsz kapni akkor ők utalnak majd és ők tudják megmondani, hogy erre jár-e illetve mennyi.


hivatalosan mennyi a havi béred? nem az amennyit kézhez kapsz!

2015. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!