Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha GYES alatt lettem ismét...

Ha GYES alatt lettem ismét kismama akkor érdemes lenne kivenni a bent maradt szabadságokat a következő GYED számítás szempontjából?

Figyelt kérdés
November végére várjuk a második babánkat akkor még mindig GYES-en leszek. Másik gyermekem januárban töltötte a 2 évet szóval elég hosszú ideje leszek már GYES-en. A második babánál a GYED számításnál jobban jönnék ki ha még szülés előtt kivenném a bent maradt szabadságaimat vagy teljesen mindegy?
2015. jún. 30. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel nem fog visszamenni dolgozni, így mindegy, hogy kiveszed vagy sem a szabikat, mert mindenképpen a szerződés szerinti béred lesz az alap (kivéve ha az több, mint a minimálbér 2x-ese). A szabikból max azért lenne (lett volna érdemes kivenni), hogy utána esetleg tp-re el tudnál jönni és így kapnád együtt a tp+gyest a szülésig.
2015. jún. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A terhesség elején volt gond is, az orvosom írt ajánlást táppénzre vételhez és gondolkodtam is rajta, hogy elmenjek-e arra de nem tudom ezt ezen a munkahelyen mennyire támogatnák. De lehet, hogy rákérdezek max. csúnyán néznek rám és marad a GYES.
2015. jún. 30. 20:05
 3/6 anonim ***** válasza:

A munkahelynek ezt nem kell támogatni. Jár és kész, én azonnal ki is használtam ahogy tudtam, azért nem mindegy, hogy csak gyes, vagy gyes+tp.

A lényeg megírod, hogy megszakítod a fizu nélküli szabidat, majd kiveszel pár napot és utána eljössz tp-re. Ennyi.

A munkáltatónak ebben semmilyen döntési joga nincs. Csak tudomásul veheti, hogy te így akarod. Úgyhogy ne hagyd magad.

2015. júl. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, 3-as, csak lehet valaki vissza is akar menni dolgozni oda, ahonnan eljött. És ha megrövidíti a munkáltatót, akkor nem biztos, hogy visszaveszik.

Mert ok, hogy törvény szerint jár, de ha így se úgy se akar gyes mellett dolgozni valaki, akkor ez csak szimpla legális lehúzás...

2015. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Sziasztok! Régebbi bejegyzés ez, de az én véleményem :ami jár az jár és itt már nincs olyan, hogy rugalmasság a munkáltató vagy a munkavállaló részéről. Most vagyok GYED-EN első gyermekemmel és közölték velem, ha vissza akarok menni, nem örülnek sem a családnak sem a gyereknek. Sajnos darab -darabok vagyunk... a helyedben mindent kihasználnék /ki fogok használni ami jár és ha elköszönünk egymástól a munkáltatóval, nem érhet meglepetés.
2016. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Előző vagyok még egy: bent maradt /felgyűlt szabikat úgyis ki kell, hogy adják vagy kifizetniük úgyhogy neked legyen a legjobb, úgy érdemes csinálni.
2016. ápr. 14. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!