Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 1. Babával GYED- én vagyok és...

1. Babával GYED- én vagyok és 2. Babával várandós. Mennyi lesz így az új GYED-em? Érdemes lenne visszamennem dolgozni pár hónapra?

Figyelt kérdés
2011- től folyamatosan dolgoztam 2014. Jan- ig. 2014. Márciusban szültem. Kiderült, babát várok 2016. Januárra. Tehát elvileg még az 1. Babával GYED-en leszek, a 2. Baba születésekor. Most 100 e Ft a nettó GYED-em. Mire számítsak? Hogy járok jobban, ha visszamennék pár hónapra dolgozni? Elvileg most szeptembertől terveztem. Sokat változtak a jogszabályok mióta szültem, és a munkahelyemen nem tudtak segíteni.

2015. máj. 22. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne menj vissza (csak ha akarsz), hanem szakítsd meg a fizetés nélküli szabidat 1 nap fizetett szabadsággal, utána menj táppénzre. Így párhozamosan fogod kapni a GYED-et és a táppénzt.

Persze ha van kedved dolgozni, és a gyerkőcöt szívesen adod bölcsibe, akkor menj nyugodtan :) akkor is jól jársz anyagilag.

2015. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ilyet lehet? Az orvos egyből kiíehat táppénzre?
2015. máj. 22. 16:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a téma engem is érdekelne, a fiam 2 éves és 3 hónapos lesz decemberbe mikorra jön a tesó. Ezt tényleg így meg lehetne csinálni? Vagy van akinek ez összejött?
2015. máj. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A CSED-ed, GYED-ed vagy a szerződés szerinti béred után számolják, vagy az előző ellátás alapján (tehát ugyanannyit kapsz, mint a nagyobbikkal). Az alapján döntik el, hogy melyikkel járnál jobban.
2015. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igen lehet. Én így vagyok most táppénz+GYED-en, és egy barátnőm is.
2015. máj. 23. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!