Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » CSED igénylés, hogy változik...

CSED igénylés, hogy változik 2015. július 1- től? Mire számíthatok?

Figyelt kérdés

2005- től van folyamatos munkaviszonyom és időközben határozatlan idejű lett a munkaszerződésem is!

2011. január 15.- én megszületett a kislányom.

Ő mielőtt megszületett, vele betegszabadságon voltam az alatt a pár nap alatt!

Ennek azért van jelentősége, mert 2012. december 28.-án megszületett a kisfiam és Nála, sajnos ez a pár napos betegszabis pénzt vették alapul és így kb. 30000 ft-tal volt kevesebb, mint a lányom ellátásánál!

Most a kisfiammal 2015. december 28- ig vagyok gyesen, de kiderült, hogy újra babát várok, aminek nagyon örülünk! :)

Viszont nem mindegy, hogy Nála mi lesz az ellátás, csak gyes vagy kaphatom újra a csedet, gyedet?

Március elejére várjuk a babát és azt olvastam a neten, hogy az új törvény szerint, ha valaki a gyes lejárta után 1 éven belül szül, akkor az elöző gyereknél vett bérből számolják csedet?!

Akkor nálam ez, hogy van?

Az veszik figyelembe, amit a lányom előtt tényleges munka után kaptam, vagy azt amit a kisfiam után, ami úgye jóval kevesebb volt?



#2015.július 1
2015. júl. 2. 05:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben gyes lejárta elött bejelenteném,hogy megint babát várok, kivennék 1 napot az addig felhalmozódott szabiból,ennek másnapjától pedig kiíratnám magam táppénzre.

Így a szerződés szerinti béred lesz a z alap.

Bár azt nem értem,és kicsit kétlem is,hogy hogyan számolhattak neked táppénzes ellátásból.

Sosem számított bele a tp az irányadó (vizsgált jövedelembe).

Én ezt a helyedben felülvizsgáltatnám.

2015. júl. 2. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Utána jártam és sajnos, jogos volt a dolog, mert ha 9- es kódú táppénzen lettem volna, akkor nem vették volna figyelembe, de a betegszabadságot sajnos beleszámítják! :(

Köszönöm a gyors választ!

2015. júl. 2. 06:22
 3/6 anonim ***** válasza:

Jesszusom igazad van!

Most néztem utána,hogy tegnaptól lépett érvénybe.

Esetleg segítenél nekem is,hogy ez konkrétan mit jelent?

Mert bár eléggé otthon vagyok ezekben, ezt most nem értem.

Én decemberig kapom a gyest a fiamra, októberben születik a kislány. Akkor rám mi vonatkozik csed szempontból?

2015. júl. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
2015. júl. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igazából egetrengető változás nincs. A legfontosabb, hogy csednél os lesz kedvezményszabály, vagyis nem éehet kevesebb az alap, mint a jelen ellátás alapja.

Ha lesz jövedelem akkor az lesz az alap, ha nem akkor a szerződés szerinti bér.

2015. júl. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ezt találtam az OEP oldalán!

2015. július 01. napjától hatályos rendelkezés szerint, ha


a gyermek gyermekgondozási díj vagy gyermekgondozási segély igénybevétele alatt, vagy annak megszűnését követő egy éven belül születik, és

az újabb gyermek születését megelőzően utolsóként született gyermek jogán megállapított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja magasabb összegű, mint az újabb gyermek születése okán számított csecsemőgondozási díj naptári napi alapja,

akkor, a magasabb naptári napi alap alapján kell az ellátást megállapítani.


Ez a jogszabályi rendelkezés akkor alkalmazható, ha az utolsóként megállapított ellátás alapja kizárólag a jogosultság kezdő napján fennálló jogviszonyban elért jövedelem figyelembevételével került megállapításra.

2015. júl. 3. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!