Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Szülési szabadság előtt...

Szülési szabadság előtt vehetek ki az éves szabadságomból? Október 11-re vagyok kiírva de augusztusban elmennék 2 hét szabadságra. Aztán szeptember 11-től szülési szabira. Megoldható ez?

Figyelt kérdés

2015. júl. 9. 20:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Már miért ne vehetnél ki?

Az időarányost mindenképp, de elvileg annak sincs akadálya, hogy az egész évest kivedd!

2015. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2015. júl. 9. 21:01
 3/6 anonim ***** válasza:
Én tavaly nyáron szültem. Szabikat kellett kivennem, amikor vizsgálatokra mentem, majd mielőtt táppénzre írtak, kivettem 2 hét szabit, így elfogyott az egész éves keretem, de nem volt belőle probléma.
2015. júl. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Szabikat kellett kivennem, amikor vizsgálatokra mentem"


A vizsgálatokra el kellett volna engedniük szabadság kivétele nélkül is (ha csak munkaidőben lehetett az adott vizsgálatot intézni). Erre távolléti díj jár.

2015. júl. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A vizsgálatokat megtudtam eddig oldani munkaidőn kivűl. De arra tényleg távolléti díj járt volna.
2015. júl. 9. 21:18
 6/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok

Mivel másik városban dolgoztam, mint ahol élünk (és ahol vizsgálatokra jártam), sokkal költségesebb és időigényesebb lett volna megoldani, hogy bemenjek 2-3 órára dolgozni, mint kivenni a szabit.

2015. júl. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!