Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Hogy csináljam hogy ne birjana...

Hogy csináljam hogy ne birjanak ki rúgni?

Figyelt kérdés
6hettes terhes vagyok. 4honnapja dolgozom előző honnapba a próbaidőm is le járt (igaz nem kellet alá irnom semmit hogy a próbaidő lejárt ) Csak dolgozom tovább. Mikor és hogyan mondjam el a főnökömmnek hogy terhes vagyok ( szerintem ha csak simán kozolnem kirugna) Segítsetek :(
2015. júl. 24. 20:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha már nem vagy próbaidős nem rúghatnak ki. De azt nézd meg mert van ahol 6 hónap a próbaidő.
2015. júl. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha a probaido lejart, vedett vagy, nem rughat ki. Es nem kell rogton bejelentened
2015. júl. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Mikor elkeztem dolgozni láttam 90nap.

Csak interneten láttam hogy kirughat tapenz alat is és hasonló kiskapuk...

2015. júl. 24. 21:04
 4/17 anonim ***** válasza:

A védettség csak próbaidő alatt nem érvényes (vagyis igen, de mivel nem kell indokolni a kirúgást olyankor, ezért a gyakorlatban nem érvényes). Határozatlan idős munkaviszonyt nem tud megszüntetni törvényes keretek között.

Ha felmond, akkor munkaügyi bíróság és biztos, hogy megnyered a pert.

Ha rá akar venni, hogy közös felmondást írj alá, akkor ne tedd. Ugyanis ilyen esetben jogilag ő levédi magát és jogorvoslatot se tudsz kérni, mert nem fogod tudni bizonyítani, hogy szándékod ellenére történt.


Tehát ne írj alá semmit, ha felmond (minden kizárólag írásban érvényes!!!), akkor pedig csattogj el a bíróságra.

2015. júl. 24. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
0%
Elvileg tapenz alatt nem rúghat ki.elvileg
2015. júl. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem csak elvileg, a gyakorlatban sem. De nem a tappenz miatt, hanem a terhesseg az oka.

Ha nem lenne terhes, kirughatna tappenz eseten.

2015. júl. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
És igaz az hogy amenyi le dolgozót idő van anyi időre mehetek táppénzre is? Azaz az en esetemben 4 honnap... mondjuk tuti titkolni fogom még bírom a biztonság kedvéért. Szóval miuttan be jelentem semmi de semmi féle papírt ne irjak alá?
2015. júl. 24. 21:12
 8/17 anonim ***** válasza:
11%
Akkor rug ki amikor csak akar, indokot találni a legkevesebb
2015. júl. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha valaki terhes - még akkor is, ha nincs róla papírja -, azt semmilyen indokkal nem lehet kirúgni, a terhesség létrejöttétöl kezdve védett vagy. Ha a terhesség alatt táppénzre megy, akkor is a terhesség miatti védettség fennáll!!
2015. júl. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
én le dolgozttam 2 évett és 2 év táp pénzre is mentem. védet vaggy.
2015. júl. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!