Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED EXTRA apa általi igénybev...

GYED EXTRA apa általi igénybevétel menete?

Figyelt kérdés

Én megigényelem a CSEDet, majd annak lejártával a GYEDet, és amikor elérkezik a gyermek 1 éves kora, akkor lemondom a GYEDet, és megigényli apa?

De az első két hónapban nem fog pénzt kapni vagy hogy is van ez?

Jövőre életbe lép, hogy a gyermek 6 hónapos korától el lehet menni dolgozni, tehát akkor már 6 hónapos korától igényelheti apa is a gyedet csak nem tudom, hogy mi ez a függőben levő 60 nap.

Egyébként apa 12 éve dolgozik ugyanott, 30.000 ft-tal lenne neki több a gyed még akkor is,ha engem kirug a munkáltató és fizetnem kell majd a tb-t magam után.


2015. júl. 28. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

az, hogy jövőre mi lesz, nem számít, hisz még meg se szavazták, az egy tervezet, most meg most van!

a gyerek 1 éves korától lehet dolgozni gyed mellett és apa is igényelheti a gyedet. a 60 nap türelmi idő az annyi, 60 napig nem kaptok gyedet ha cseréltek, visszamenőleg sem!


viszont ha a gyerek 1 szülinapja előtt apa elmegy fiztésnélküli szabadságra, akkor igényelheti a gyerek 1 éves kora előtt is a gyedet, akkor nincs türelmi idő, és a szülinapjától "mehet vissza" dolgozni.

tehát lehet játszani a napokkal és akkor nem marad ki 2 hónap.


neked viszont fizetned kell a tb-t akkor is ha nem rúgnak ki, mivel fizetés nélkülin vagy!

2015. júl. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
per pillanat elmehet az apa hamarabb is gyed-re csak 1 éves kora előtt nem dolgozhat a gyed mellett ami ugye nem jó :) ha 1 éves kora után igényli a gyed-et akkor 2 hónapig nem fog kapni de! kiskapu: mielőtt betölti a kicsi az 1 évet akár 2-3 nappal csak előtte, apa kérjen fizetés nélküli szabit arra a 2-3 napra és akkortól igényelje majd meg, így ahogy betölti a kicsi az 1 évet következő hónapban már kapni is fogjátok a gyed-et :) (ez biztos, mi is így csináltuk:) )
2015. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindkét válaszolónak igaza van, mi is így csináltuk 11.én töltötte a fiam az egy évet, 9-10.-én apa fizetés nélküli szabadságon volt. Én 8.-tól lemondtam a gyedet, 9.-től apa igényelte. Következő hónapban már utalták is, nem volt türelmi idő. Mi 54 ezer Ft-al kapunk így többet.
2015. júl. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat.

Elso valaszolonak is koszonom a valasz elso felenek a kioktato hangsulyat de ez mar megszavazott valtozas, nem pedig tervezet. Jan 1-en lep eletbe.


Az a baj hogy apa nen kap fizetes belkuli szabadsagot egy napot sem.. Hivatasos allomanyban van. Igy akkor nen is nagyon eri meg a dolog. Egyebkent jovo ev marcius kozepen lesz aktualis a valtas ugyanis osszel szulok es a tgyast en igenyelem mivel apanak nem is lehet.

2015. júl. 28. 14:49
 5/6 A kérdező kommentje:
2015. júl. 28. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt ne feledd hogy a gyed maximalizálva van a minimálbér kétszeresének 70% -a
2015. júl. 28. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!