Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYES alatti munkavégzés,...

GYES alatti munkavégzés, visszatérés?

Figyelt kérdés
Szóval, ősszel lesznek két évesek a lányaim és visszamennék dolgozni. Elindítottam a folyamatot, bár nagyon nyögve-nyelősen megy a főnökömmel, olyan infó is eljutott hozzám, hogy az eredeti pozíciómra nem fognak visszavenni. Ilyenkor mi van? Ha felajánlanak olyat, ami nem tetszik, le is út, fel is út, vagy rájuk vonatkozik vmi szabály, hogy pl. "rosszabbat" nem ajánlhat fel stb.? Azt tudom, hogy nem küldhet más telephelyre dolgozni pl. (de ilyen itt nincs is).
2015. aug. 4. 09:53
 1/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy más pozíciót is felajánlhat, de a fizetésedet nem veheti vissza. Nem vagy köteles elfogadni, de szerintem sajnos a mai világban ilyenkor rövid úton megszabadulnak tőled. :(

Én is szeptemberben megyek vissza, én sem kaptam vissza az eredeti pozíciómat, de nem is bánom, mert egy sokkal családbarátabb munkakörben fogok dolgozni. Én megkaptam a fizetésemelést is arra az időre, amíg itthon voltam, ez úgy tudom nem kötelező, de adható.

2015. aug. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen, én is így gondolom, hogy ha máshova raknak, nem tetszik, hiába kapálózok :S


én még nem tudok semmi konkrétat, de szeretnék felkészülten menni, amikor megbeszéljük :))

2015. aug. 4. 10:21
 3/10 anonim ***** válasza:
A bent lévő szabidat is ki kell adják!
2015. aug. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen-igen, az megvan, igazából ez a bármikor kirúghatnak és nem biztos, hogy visszakapom a helyemet dolgok zavarnak, de hát kellett nekem szülni, ugye.. :D
2015. aug. 4. 10:28
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyébként milyen viszonyban vagy/voltál a főnököddel?
2015. aug. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nagyon jó, a legközelebbi munkatársa vagyok / voltam
2015. aug. 4. 11:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Akkor nem hiszem, hogy gond lesz! :) Sok sikert!
2015. aug. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Persze felajánlhat másik pozíciót is, és itt nem véd az, mint terhességnél, hogy legalább azt a bért kell kapnod, mint eddig. Sőt ha a szerződésed, nem konkrét helyet jelöl, akkor ha mondjuk több helyen végez üzleti tevékenységet bármelyik helyre betehet. Nekem pl így van benne, így ha visszamegyek, mondhatja, hogy mehetek Miskolcra, Nyíregyházára, Gyöngyösre, Budapestre...... És mivel tudná, hogy bizonyos helyekre nem tudnék menni már meg is van oldva, hogy ne legyek alkalmazott.
2015. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
nálunk csak egy helyen lehet dolgozni, viszont én a fizetésre úgy tudom, nem csökkentheti.
2015. aug. 4. 14:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha ugye más munkakörbe tesz át, netalán más munkaidő beosztásba akkor annyi bért kell adnia, mint a többi ugyanilyen munkakörben dolgozónak. Az alapbérre való kikötés csak a várandóság alatt és a gyerek 1 éves koráig van.
2015. aug. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!