Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szülési szabadságon vagyok,...

Szülési szabadságon vagyok, gyermekem 1éves múlt. Megkerestek egy részmunkaidős álláslehetőséggel, ami otthonról végezhető. Mielőtt elvállalom, értesítenem kell a jelenlegi munkáltatóm?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkáltatómhoz még nem mennék vissza,most pedig nincs otthonról végezhető munkájuk. Mégsem akarok felmondani ott,mert egy év múlva viszont szeretnék visszamenni hozzájuk.

Ez a másik lehetőség addig lenne jó kiegészítés,amíg itthon vagyok.

Lehet két munkahelyem párhuzamosan vagy választanom kell? Ha elvállalom az új lehetőséget, a jelenlegi helyemenmegszűnik a felmondási védelem? Ha nem jelentem, lehet belőle baj? És ha ismerősöm cégén keresztül számláznék be és úgy vállalnám el? úgy is jelentenem kellene?



2015. máj. 20. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:

A szülési szabadság 168 nap, szóval kizárt, hogy azon vagy. Fizetés nélküli lesz ez...

Lehet kettő párhuzamosan, a régin maradhatsz fizetés nélkülin, addig védelem alatt állsz.

Ugyanakkor tájékoztatási kötelezettséged van a törvény értelmében, változó, ki mit tart részének, én javasolni szoktam, hogy új jogviszonyt jelents be.

2015. máj. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Így van. Lehet kettő, de akár három jogviszony is egyszerre. Tájékoztatási kötelezettséget előír az MT, de azt nem írja elő, hogy "előtte" kell tájékoztatnod. Azt sem, hogy írásban, vagy szóban.


Igazából ennek a tájékoztatási kötelezettségnek az a lényege, hogy a munkáltatónak azért van "köze" a másik jogviszonyodhoz, hogy ha dolgoznál és a teljesítményed csökkene (pld. fáradtság miatt), akkor megtilthatná a másik jogviszony fenntartását, mert az érdekét sérti. De ugyanez a szitu akkor is, ha például a konkurens cégnél helyezkedik el valaki második jogviszonyban és ez kiderül valamiből. Abba már beleszólhat a jelenlegi céged...


Egyébként nem kell túllihegni a dolgot, azt nem kell közölni, hogy hol, mikortól-meddig és mennyiért, csak a többes jogviszony tényét kell közölnöd. Ennyi.

2015. máj. 22. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

És arra tudjátok a választ,hogy ha a férjem cége beszámlázna az utóbbinak (én pedig a férjem cégében nem rendelkezem részesedéssel),akkor így jogilag le vagyok védve?ekkor is jelentenem kell? Lehet így is gond,ha nem jelentem?

2015. máj. 26. 16:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Kicsit konkrétabban. A férjed cége hova számlázna, és mi köze ehhez a Te részmunkaidős és egyéb állásodnak?
2015. máj. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A férjem cége számlázna be annak a cégnek,akitől a részmunkaidős ajánlatot kaptam. Az alapításkor előre gondolva belevettük azt a tevékenységet is,ami lefedi az én munkaköröm,így be tudnánk számlázni,persze a férjem kötné a szerződést a fenti céggel.

Így is jelentem kell a jelenlegi munkáltatómnak vagy így nyugodtan belevághatok?

2015. máj. 27. 20:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Ilyen szempontból a kettőnek semmi köze egymáshoz.

Van tájékoztatási kötelezettséged a céged felé, hogy többes jogviszonnyal rendelkezel. Ahhoz semmi köze, hogy hol, mennyiért, meddig stb., csak ahhoz van köze, hogy máshol is van egy jogviszonyod.

2015. máj. 28. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!