Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha Amerikában születik meg a...

Ha Amerikában születik meg a baba, milyen papírokat kell vinni a szülőknek? Hol kell a gyerek papírjait kikérni, mik a folyamatok?

Figyelt kérdés
2012. márc. 4. 03:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Magyar vagy Amcsi papírokat? Az én lányom kint született. Én is és a párom is aláírtuk a születési anyakönyvi kivonatot a kórházban, talán kellett valami személyiség azonosító papír..szerintem az útlevél elég. Aztán 4 hetet kell várni, hogy a rendszerbe bekerüljön az anyakönyvi kivonat, azt pedig interneten rendeltem, talán 8-10 dollár volt (nem biztos, de nem volt vészes) és azt kipostázták. Amikor hazajöttünk, bementünk az városi önkormányzathoz és ott beküldték és elintézték nekünk a magyar anyakönyvi kivonatot. Azzal lakcímkártya igénylés, azzal tb kártya igénylés.
2012. márc. 5. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. A www.vitalcheck.com website-on lehet kérni a gyerek birth certificate-jét.
2012. márc. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Így a Te lányod kettős állampolgár?

2012. márc. 5. 05:04
 4/12 anonim ***** válasza:
Igen, én is az vagyok..ezért is szültem kint.
2012. márc. 5. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

Sziasztok!


Bocsi, ha eltérek a témától, de azt nem tudjátok, hogy ha én nem vagyok állampolgár, a gyermekem lehet az? Azáltal, hogy kint születik meg?

2012. ápr. 17. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Szia!

Igen, mi is ebben a cipőben vagyunk és a gyerek állampolgár lesz, viszont Te akkor sem kapod meg a gyereken keresztül sem!Ti milyen támogatást kaptok,vagy biztosítást?

2012. ápr. 17. 15:53
 7/12 anonim válasza:
De elvileg ha a baba amerikai, lehet kérvényezni a családegyesítést,és amíg az ügy folyamatban van (évek) addig nem dobhatnak ki. A gyereknek szerintem joga van eldönteni hol akar élni. De a szülei nélkül nem lenne jó neki.
2012. ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ennek utánanézek!Köszönöm!
2012. ápr. 18. 13:45
 9/12 anonim válasza:

Előző vagyok.


Kérlek írj, ha jutottál valamire. :)

2012. ápr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Rendben van, bár nem lesz egy gyalog-galopp:)Ti itt éltek kint?
2012. ápr. 18. 21:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!