Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan is mikor, meddig kell...

Hogyan is mikor, meddig kell elintézni a baba papirjait, és a pénzbeli papírokat?

Figyelt kérdés

Első gyermekemet várom,és nekem ez teljes káosz.Segítsetek!Budapestiek vagyunk!

Amikor kijövünk a kórházból milyen papirokat kapunk meg?Ha kijöttünk mik azok amiket legelőször el kell intézni(TAJ,Anyakönyvi,Lakcím)?Ezeket hol,ésmik kellenek hozzá. Utána jön a GYes+Családi+egyszeri azt hol és mik kellenek hozzá.Utána ugye a gyerekorvos. Meddig kell ezekkel meglenni,kész lenni,csak személyesen tudom elintézni vagy intézheti édesanyám vagy párom is?Ősz végi,tél eleji babám lesz autónk nincs nem szivesen vinném ki pár hetesen tömegközlekedésbe nagy hidegbe..


2013. aug. 17. 14:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kórházban kapsz te is, és a babád is egy zárójelentést.+ egy olyan papírt ami bizonyítja, hogy 4 terhesgondozáson megjelentél (vagy ha nem a kórházba jártál terhesgondozásba, akkor ezt a papírt ott állítják ki ahova jártál.Én nem voltam hajlandó bemenni ezért a városba a rendelőbe, ezért a védőnőtől kértem papírt, és azt is elfogadta a MÁK).Én 2 gyereket szültem.A lánynál a kórház elintézte a születési anyakönyvi kivonatot, és a TAJ kártyát is.A fiamnál ezekért, már be kellett menni az önkormányzatba, mert más kórházba és más kerületbe is szültem.

miután a kezedbe van a gyerek TAJ kártyája, és a születésije, akkor lehet elindulni intézni a dolgokat.A MÁK-ban (Magyar Államkincstár) tudod elintézni a családit, a TGYÁS/GYED/GYES, egyszeri anyasági segély igénylést.A párod is intézheti..nálunk mind a 2 gyereknél így volt.Van amit kipostáznak, van amit nem.

Ha volt munkahelyed, oda is be kell majd menni..tulajdonképpen nekünk a munkahelyem nagyon sokat segített..ott mondták el mit milyen sorrendbe kell.

2013. aug. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem kell sehová sem menni, mindent lehet postán AJÁNLVA feladni.


AMi kell:

te irataid másolata, azt már most is megteheted, előkészíteni addigra.


a baba születési anyakönyvi kivonata. ezt én a kórház anyakönyvi osztályán vettem át. (Szent Imre KH) Taj kártya, postán kaptam meg pár nap múlva, ahogy hazaértünk


igazolás, hogy voltál min. 4 alkalommal terhesgondozáson. :)


Ha megvannak ezek a papírok...


ajánlva add fel a MÁKNAK, illetve a ha a céged tb kifizetőhely neki, ha nem, akkor az Oepnek a papírokat.

Ezeket már most előre kinyomtathatod, 1-2 dolgot kell majd utólag beírni. baba adatai...

2013. aug. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

anyasági

:

[link]

2013. aug. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

családi:


kérelem családi megállapításra. görgesd lejjebb van:


[link]

2013. aug. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

tgyás, ha a céged NEM tb kifizető hely..:


[link]

2013. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
én mindent postán intéztem, nem volt gond, mindent hamar folyósítottak, 40 km-re lakunk a megyeszékhelytől, tuti nem utaztunk volna annyit feleslegesen...
2013. aug. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor ha jól értem a MÁK honlapjáról le lehet tölteni ezeket a nyomtatványokat ahhoz csatolni a fénymásolatokat, a 4 gondozás igazolását és az anyakönyvi kivonat(másolatát)?Majd ajánlva beküldeni? Ilyen egyszerű lenne?
2013. aug. 17. 16:37
 8/13 A kérdező kommentje:
Aki még is személyesen bent járt a MÁK ba ,volt olyan kismama aki vitte a babáját? Ha van időpontod nagyon sokat kell ott lenni? Kb mennyi idő azt oda bent elintézni?
2013. aug. 17. 16:41
 9/13 anonim ***** válasza:
Mindennek a másolata elég.
2013. aug. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A legnagyobb okosság egy két hetes babával tél elején ilyen helyekre menni, amikor totál felesleges, mert meg lehet úszni. Add fel postán AJÁNLVA.
2013. aug. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!