Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Keresetpótló juttatás és...

Keresetpótló juttatás és határozott idejű szerződés után jár-e Gyed?

Figyelt kérdés

2014.májusa és 2015 februárja között jártam tanfolyamra,ami után keresetpótló juttatás járt.2015.március óta dolgozom,2016.február végéig tart a szerződés. Még nem tudom,mikor kaphatok új szerződést,vagy márciusban, vagy szeptemberben.

Ha a szerződés lejárta előtt terhes lennék,milyen juttatásra számíthatnék?

(A határozott idejű szerződés nincs 365 nap.)



2015. aug. 27. 22:27
 1/3 anonim ***** válasza:
jelenleg nem vagy jogosult gyedre. ahhoz, hogy jogosult legyél rá, szülést megelőző 2 évben kell lennie ledolgozott 365 napnak. neked ugye eddig 5 hónapod van. ha most teherbe esnél akkor nyilván meglenne majd az 1 éved ha hosszabbítanak, de őszintén melyik az a munkáltató aki egy terhes nőnek szerződést ajánl?
2015. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Csak gyes és családi pótlék járna.
2015. aug. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Na igen,én se akarok kibabrálni a munkáltatómmal. Ha mondjuk csak szeptemberben tudna csak visszavenni,onnantól mennyi időt kellene ledolgoznom a gyedhez? Vagy jobban járnék valami más munkával?
2015. aug. 27. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!