Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha az előző után születik a...

Ha az előző után születik a következő gyerek, úgy hogy az anya nem megy vissza dolgozni, akkor a CSED-et hogyan számolják? Az előző GYEd lesz figyelembe véve, ami jövedelemnek számít és 180 napig kapta?

Figyelt kérdés
Ha az az alap, akkor nagyon kevés lesz a következő CSED.

2015. szept. 2. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
GYED biztos nem. Ha jól tudom az alapbéred lesz az alapja.
2015. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ellátás nem lehet ellátás alapja, úgyhogy nyugi, nem a gyedből fogják számolni. Úgy tudom ugyan az lesz az alapja, mint az első gyereknél.
2015. szept. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Biztosan rosszul tudjátok, mert az van hogy bejelentett és járulékkal levont összeg után. És a járulék belentett jövedelem, ami után vonnak. Én elolvastam a pontos szöveget és nekem ez jött le belőle. Én azt nem láttam benne, amit mondtok.
2015. szept. 2. 10:34
 4/12 A kérdező kommentje:

idézet:

A csecsemőgondozási díj összegének megállapításánál jövedelemként kizárólag az ellátásra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyban elért, a személyi jövedelem-adó-előleg megállapításához, az állami adóhatósághoz bevallott, pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmet lehet figyelembe venni.

2015. szept. 2. 10:35
 5/12 anonim ***** válasza:
Hát én a nagyobbik születése után nem tudtam visszamenni dolgozni, mert nem volt hova, csődbe ment a cég. Ezért úgy döntöttünk, hogy akkor jöjjön a kistesó is. És bizony a GYED volt az alapja, az alapján kaptam még kevesebb pénzt a pici után.
2015. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Ellátás akkor sem lehet ellátá alapja. Egyébként meg írja:


"3. Amennyiben az 1. és 2. pontban meghatározottak szerint nem lehet a csecsemőgondozási díj alapját megállapítani, akkor azt a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér kétszeresének a harmincad részében kell meghatározni. Kivételt képez ez alól, ha a csecsemőgondozási díjra való jogosultság kezdő napján fennálló biztosítási jogviszonyában elért – legalább 30 naptári napi – tényleges jövedelme, ennek hiányában szerződés szerinti jövedelme a minimálbér kétszeresénél kevesebb. Ez esetben a tényleges, ennek hiányában a szerződés szerinti jövedelem alapján kell a csecsemőgondozási díj alapját megállapítani.


A tényleges jövedelem alapján akkor lehet számolni, ha az ellátásra való jogosultság kezdő napját közvetlenül megelőző harmadik hónap utolsó napjától az előző év első napjáig terjedő időszakban legalább 30 naptári napi jövedelemmel rendelkezik a kérelmező. "

2015. szept. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

"És bizony a GYED volt az alapja, az alapján kaptam még kevesebb pénzt a pici után."


Gyed akkor sem lehetett az alapja, más miatt lett kevesebb az ellátásod a 2. gyereknél.

2015. szept. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

5-ös, biztos, hogy nem a gyed volt az alapja. A tied más eset, mivel írod, hogy a cég csődbe ment, vagyis élő munkaviszonyod sem volt, mikor szültél. Pontos infók hiányában nem lehet pontosan válaszolni.

Kérdező, ha a munkaviszonyod élni fog, de nem mész vissza 1 napot sem dolgozni, akkor a szerződés szerinti béred lesz a csed és gyed alapja is.

Igaz, hogy csedből és gyedből is vonnak adót, de ezek nem munkabérből származó jövedelmek, ezek ellátások, amiket az állam ad, így semmiképp nem számolják bele egy másik baba esetében a csed és gyed alapjába.

2015. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Így van ellátás nem lehet másik ellátás alapja. A szerződés szerinti alapbérből számolják, ha nem mész vissza dolgozni.
2015. szept. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Régen nem lehetett, de most lehet ellátás alapja. Az első pont szerintem érvényes, és ezért nem kell a többi pontot nézni. A GYED szerintem ennek megfelel:

biztosítási jogviszonyban elért, a személyi jövedelem-adó-előleg megállapításához, az állami adóhatósághoz bevallott, pénzbeli egészségbiztosítási járulékalapot képező jövedelmet lehet figyelembe venni.

2015. szept. 2. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!