Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 2015 decemberére várom első...

2015 decemberére várom első babámat. Milyen juttatásokat segélyeket igényelhetek? Hol? Mikor? És hogyan?

Figyelt kérdés
Minden lehetséges lehetőség érdekel.Hallottam kelengye pénzről is. Van esetleg még valami más is ami nincs annyira a köztudatban mint a gyes és a gyed?
2015. szept. 2. 12:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mivel részleteket nem írtál arról, hogy van e és mennyi munkaviszonyod, ezért felsorolás szerűen írom le az általam ismert juttatásokat:


csed(tgyás-t váltotta fel, munkaviszonyhoz kötött)


gyed (csed lejárta után, munkaviszonyhoz kötött)


családi pótlék (alanyi jogon jár)


családi adókedvezmény (munkaviszonyhoz kötött, magzatra is)


gyes (gyed lejárta után, alanyi jogon)


egyszeri anyasági támogatás (kelengyepénz,terhesgondozáshoz kötött)


hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2015. szept. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Januárba lesz meg az egy év munkaviszonyom.2013-14be egy éves nappali tagozatos okj-s képzésen voltam
2015. szept. 2. 12:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor valószínűleg CSED, GYED nem fog járni!
2015. szept. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Illetve nem biztos. Most azon agyalok,hogy ha nem mész el szüléskor GYED-re, ill. CSED-re, hanem "csak" szabit veszel ki, akkor lehet,hogy ha januárban meg van a 365 napod, akkor utána igényelhetsz.
2015. szept. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem fog járni csed, és gyed, mert az OKJ képzés nem számít bele, a munkaviszony meg nem lesz meg a szülésig 1 év. Én úgy tudom, hogy nem az igényléstől nézik, hanem jogosultságot megelőzően kell meglennie.
2015. szept. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

[link]


Szóval igen, a szülés ideje számít, nem az, hogy mikor igényli. A szülés időpontjáig kell megfelelni a feltételeknek.

2015. szept. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha csak pár nap hiányzik,akkor méltányossági alapon megítélhetik a gyedet.Kérdezz utána.
2015. szept. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A helyi önkormányzatnál is érdeklődj, hogy adnak-e valamit. Valahol pénzt vagy ajándék csomagot kapnak a baba születése után.
2015. szept. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
CSED-re jogosult, aki a szülést megelőzően 2éven belül 365 napon át TB által biztosított volt, és a biztosítás tartama alatt szül, vagy a biztosítás megszűnését követő 42 napon belül szül.
2015. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
meg egyébként beleszámít az iskola is,én megkérdeztem telefonon,és azt mondták h beleszámít 180nap a tanulmányokból,akkor ha legalább 2 évig tartott.kérdezz rá telón te is
2015. szept. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!