Zsozso 22 kérdése:

Mikor kapok Gyedet, ill terhességi tappénzt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Azt szeretném tudni,hogy milyen feltételekkel vehetem igénybe ezeket?4éve folyamatosan dolgozom,de most munkahelyet váltottam.A jelenlegi munkahelyem 09.06.-ával bontja fel a szerződést,az újjal pedig 09.14.-én kötjük meg.Így 8napig nem lesz munka viszonyom.Ez befolyásolja esetleg? Az új helyen meg van adva mennyit kell dolgoznom,hogy táppénzre

mehessek? Előre is köszönöm



2015. szept. 3. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Terhes vagy? Mikorra vagy kiírva?

Te akarsz váltani, vagy a munkáltató bont szerződést?

2015. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Bella169 ***** válasza:

A GYED-et nem befolyásolja de a táppénzt igen.

Ha váltasz akkor minimum annyit kell dolgoznod, amennyi táppénzen szeretnél lenni, mivel csak az aktuális munkahelyeden eltöltött idő számít. Tehát ha teszem azt 8 hónap múlva szülsz akkor legfeljebb az utolsó 4 hónapra tudsz táppénzre menni. Plusz ha az aktuális munkahelyeden nincs meg az egy éves munkaviszony, akkor nem jár a 60% táppénz csak 50%.


Ha már tudod, hogy terhes vagy és határozatlan idejű a szerződésed akkor én nem írnám alá a felmondást. Védett vagy a terhesség alatt, és akár már most is elmehetsz táppénzre.

2015. szept. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Még nem vagyok terhes, de tervben van a baba! Én akartam eljönni,közös megegyezéssel.köszönöm a válaszokat :)
2015. szept. 3. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:
2-es rosszul tudja, nem befolyásolja se a gyedet se a tp-t, mert legalább 30 nap megszakítás kell. Tehát ha utána azonnal terhes lennél és elmennél tp-re azt is megteheted.
2015. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!