Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed alatti beszűkülés ellen...

Gyed alatti beszűkülés ellen ötlet, link? (memóriazavaros lettem)

Figyelt kérdés
2015. szept. 13. 23:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

valami agytornára gondolok, vagy egyéb fejlesztésre.

munkahelyre nem leszek így jó.

2015. szept. 13. 23:53
 2/13 anonim ***** válasza:

Nyelvtanulás?

Vagy bármi mást tanulni, ami érdekel?


Én most szakmai továbbképzés vizsgájára tanulok, de ha megvan a záróvizsga, kinéztem egy nyelvet, amit megtanulok, illetve a programozással is kacérkodom. Alapszinten netről is megtanulható.

2015. szept. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ez segítene...?

csak egyre súlyosabb nálam, az a baj :(

2015. szept. 13. 23:59
 4/13 anonim ***** válasza:
Én levelezőn másoddiplomázom. Nem kis agytorna.
2015. szept. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi köszi
2015. szept. 14. 01:24
 6/13 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre magamon, hogy nehezemre esett beszélgetni felnőtt emberekkel, kerestem a szavakat, kifejezéseket (pedig régebben jó beszélőkém volt), részletekre nehezen emlékeztem. Tanulásra már nehezen vettem rá magam, de sok olyan beszélgetést néztem, hallgattam végig a neten, ahol igencsak oda kellett figyelnem, ha követni akartam a fonalat. Nagyon érdekel például a pszichológia, és néhány neves szakértő tud úgy beszélni, hogy kétszer is meg kellett néznem, hogy igazán felfogjam :)

De a legegyszerűbb, ha újra eljársz otthonról akár gyerekkel is, felnőttekkel találkozol, és ha a gyerektéma után másról is tudtok beszélgetni, a rövid kis programok ki tudnak zökkenteni annyira, hogy már megmozgatod kicsit az agyad.

De az is jó, ha keresel egy hobbit magadnak, tanulsz valamit. Hidd el, nem a memóriáddal van a probléma, hanem ingerszegények lettek a mindennapjaid, ahogy írtad, beszűkültél. Kimozdulni, kicsit újra élni a gyerek mellett is, sokat segíthet.

2015. szept. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Off: bocsi hogy nem a kérdésre válaszolok, de tényleg lehet olyan, hogy valaki csak azért memóriazavaros lesz mondjuk mert otthon van a gyerekkel és ezért ingerszegény a környezet? De hát az ember csak beszél a férjével, a boltban, itt az internet is...
2015. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, előző vagyok. Nem tudom megmagyarázni, mi miért és hogyan alakul, változik fejben, hormonálisan, nem értek hozzá. De én pl. heti egyszer végeztem egy bevásárlást egy multiban, ott nem sok a kommunikáció, lássuk be. A férj hazaér estére, vagyis egész nap magad és a babád szórakoztatod, a séták sokszor egyedül, a szomszédok, barátok, dolgoznak vagy messzebb élnek, sokszor marad a telefonos kapcsolattartás. Míg a munkahelyemen 8-16-ig be sem állt a szám, sok emberrel sokféle témáról beszélhettem. Nagy volt a kontraszt. Jó lenne, ha valaki hozzáértő idetévedne, én is kíváncsi lennék a magyarázatra. Én magam laikusként a hormonokra és a beszükülésre fogtam a dolgot.
2015. szept. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nálam is hadonlò volt a helyzet, de mikor visszamentem dolgozni, minden visszaállt a règi kerèkvágásba. Mìg otthon vagy pròbálj meg felnőtt programokra járni, pl. egy kávè a barátnővel. Olvass sokat, ha van rá időd.
2015. szept. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Ahogy utànanéztem kezdődő demencia is lehet. Tényleg nem àrtana tanulni plusz sportolni meg agyi vérkeringés javìtót felìratni. Azt olvasom a kezdeti stàdiumban gyógyìtható csak hatékonyan
2015. szept. 15. 14:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!