Hogyan alakulna a GYED-em?

Figyelt kérdés

Még csak tervben van a baba, így csak érdeklődöm.

A jogszabályok elég kuszák...


Dadus vagyok egy oviban.

Idén augusztusban volt egy éve, hogy itt dolgozom. Nem első munkahely)

Mire jönne a baba már meglenne a két évem is.

De mivel elég nehéz, fizikai munka így már az elejétől nem tudnék/mernék dolgozni.

A távolléti díj hogyan működik?

Ha szülésig otthon vagyok akkor miből és hogy számolnák a gyed-et?

Nem titok a fizetésem 79.910 Ft.


2015. szept. 14. 19:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mehetsz táppénzre már az elejétől, arra 60%-ot fogsz kapni.

A tgyásod kb. 71 ezer forint lesz, a gyeded kb. 63 ezer forint, amennyiben nettó az összeg, amit megírtál.

2015. szept. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Korábban írta nekem valaki, hogy egészséges kismamát nem ír ki az orvos táppénzre és van valami távolléti díj.

Az hogy működik?

És hogyan jön ki ez az összeg?

Úgy értem ha szülésig itthon vagyok akkor mi alapján számolják?

2015. szept. 14. 20:35
 3/6 anonim ***** válasza:

elmehetsz rögtön az elejétől táppénzre, arra az időszakra 60%-ot fogsz kapni. Ha marad ugyanennyi a fizetésed addig, akkor a jelenlegi bruttódnak a 60%-a kb havonta, amiből 16% szja-t kell levonnod. (Egyébként a jogosultság kezdő napjától számított 3. hónap utolsó napjától visszafelé 180 nap jövedelme)

A GYED-nél ez nem fog számítani, mert ellátás nem lehet ellátás alapja. A GYED előtti táppénz részt egyszerűen figyelmen kívül hagyják, és ugyanúgy az utolsó munkában töltött napodtól visszafelé elvesznek három hónapot, és onnantól 180 nap jövedelmének a 70%-át fogod kapni, mind a CSED-nél, mind a GYED-nél, csak a CSEDből szja-t vonnak, a GYED-ből meg szja-t és nyugdíjjárulékot is.

2015. szept. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A távolléti díj csak azokra a munkakörökre vonatkozik, ahol nem lehet terhesen dolgozni. Tényleg nehéz fizikai munkakörre. A dadus nem ilyen.

Csak táppénzre mehetsz. Sajnos sok orvos felajánlja, hogy egészségesen is kiír 9-es kóddal, csak az táppénzcsalás.

A bruttó fizetésed 60%-a, és ebből vonnak még.

Szülés után először csedet kapsz, utána gyedet.

2015. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

távolléti díjban ne gondolkozz, dadusként végig dolgozhatnál, ha szeretnél, nem veszélyes a babára. persze a badellákat ne emelgesd meg ne kapd ölbe a 6 éveseket, de amit terhesség előtt is csináltál az terhesen se megerőltető, hozzá van szokva a tested. nekem a kollégáim 7. hónapig dolgoztak :) de ha nem szeretnél, akkor az orvosoddal beszélj!

merre dolgozol ha nem titok? én épp ovit váltanék :D

2015. szept. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Napis szinten kell asztalokat cipelni, ágyakat ki-be rakosgatni.

Az elején a vetéléstől félek...utána meg pocakkal kizárt ilyeneket csinálni...

:/


Káposztásmegyeren dolgozom. :)

2015. szept. 15. 05:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!