Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » GYED alatt is jár a 10. 000...

GYED alatt is jár a 10. 000 Ft adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Kis segítségre lenne szükségem valakitől, aki ért a bérelszámoláshoz. Aug. 13-ig CSED-en, majd aug.14-től GYED-en vagyok a kislányommal.

A CSED kapcsán megállapították egy összeget, amivel nem is volt probléma. Aug. 13-ig járt a CSED, majd 14-től már a GYED, ami után ugyebár már nyugdíjjárulékot is fizetünk. Viszont sajnos ettől eltekintve is jóval kevesebb "fizut" kaptam.

Arra gondoltam, hogy talán a GYED esetén már nem jár a 10.000 Ft adókedvezmény? Illetve, hogy ami bruttó összeget megállapítottak a CSED kapcsán, az nem érvényes a GYED alatt?

Elszámolást sem kaptam, így felhívtam a bérelszámoló céget, és küldik majd.....de addig is, ha valaki ért hozzá, szívesen venném a segítségét.



2015. szept. 15. 13:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyedből is igénybe lehet venni a családi kedvezményt, viszont nem biztos hogy tudod az egészet érvényesíteni ez ugye függ a jövedelmedtől, elvben a minimálbérből is tudod.

A másik kérdésedre válaszolva pedig, igen nem biztos, hogy ugyanaz a csed és gyed alap, hiszen mindkettőnél az igénylést megelőző 3. Hónap utolsó napjától nézik a jövedelmet, na és itt nem mindegy, hogy voltál-e előtte tp-en, mikortól voltál gyeden...., viszont mivel van kedvezményszabály igy az előző ellátás napi alapjánál nem kaphatsz kevesebbet, feltéve, hogy folyamatos ott a munkaviszonyod, vagyis ugyanazon biztosítási jogviszony az alap mindkettőnél.

2015. szept. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen)Igen, a munkaviszonyom folyamatos)
2015. szept. 15. 14:22
 3/4 anonim ***** válasza:

Így nehéz segíteni, mert számadatokat nem tudunk. Ehhez pedig pontos adatok kellenek.

Az is lehet, hogy ha a bruttó átlagod meghaladja a minimálbér kétszeresét, jelenleg bruttó 210 ezer forintot, akkor a gyed alapja nem a bruttó átlagbéred lesz, hanem a 210 ezer forint 70%-a lesz a bruttó gyeded. Ebben az esetben kaphatsz sokkal kevesebbet, mint a csed.

Viszont, ha csak 10 ezer forint a különbség, akkor az nem nagy eltérés, annyi szokott is lenni csed és gyed között. Viszont gyedre is lehet kérni a családi adókedvezményt, hiszen adóköteles jövedelem.

2015. szept. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor sajnos ez a gond. Nem tudtam, hogy van egy maximum összeg, ami a minimálbér kétszeresének a 70%-a :-(
2015. szept. 16. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!