Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Munkanélküli vagyok és 17...

Cslilo kérdése:

Munkanélküli vagyok és 17 hetes terhes. Milyen segélyeket tudnák igényelni? A GYES-t meg a CSP-t kapom majd (azt tudom).

Figyelt kérdés

2015. szept. 16. 11:06
 1/7 anonim ***** válasza:
52%
Mikor szünt meg a munkaviszonyod? Ha nincs meg a 356 napod a szülést megelőző 2 évben, akkor úgy tudom, csak a GYES+CSP...és az anyasági támogatás, ha jársz terhesgondozásra rendesen.
2015. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

a férjed igényelhet családi adókedvezményt a magzat 91. hónapos korától.


Mást nem igazán kaphatsz.

2015. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
igen,e gyszeri anyasági is jár, 64 125 ft
2015. szept. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Terhesség alatt semmit, max. az álláskeresési támogatás, ha jogosult vagy rá v. FHB, de úgy tudom ezt is csak akkor, ha már 1 éve regisztrált munkanélküli vagy.

A magzati adókedvezményt a párod akkor kérheti, ha házasok vagytok, ha nem, akkor a gyerek születése után, de adóbevallásban visszamenőleg is kérheti.

Gyes, csp, egyszeri anyasági a gyerek születése után.

2015. szept. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mióta vagy munkanélküli?

Dolgoztál-e valaha, ha igen, mennyit és mikor?

2015. szept. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%

Miért kapnál bármilyen segélyt, azért mert terhes vagy?

tudnák???

2015. szept. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
09.05.-vel szűnt meg a munkaviszonyom. Sajnos a párommal nem vagyunk megházasodva de nem is tudná meg igényelni az adókedvezményt mert napi bejelentéssel dolgozik. Köszönöm szépen a válaszokat.
2015. szept. 17. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!